Na Wawelu zaprezentowali wszystkie arrasy króla [ZDJĘCIA]

fot. Julia Ślósarczyk

Wszystkie zachowane w Polsce arrasy króla Zygmunta Augusta zobaczymy na Zamku Królewskim na Wawelu. Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających od 18 marca do końca października.

Andrzej Betlej, dyrektor zamku mówi, że powstanie tak wielkiej kolekcji arrasów w Brukseli na zlecenie jednego władcy nie ma precedensu w Europie. – To największe tego rodzaju prywatne przedsięwzięcie królewskie wynikające z kolekcjonerskiego zamiłowania Zygmunta Augusta, który zbierał między innymi biżuterię i dzieła rzemiosła artystycznego – stwierdził.

– Cieszę się, że wróciliśmy do dobrej tradycji organizowania wystaw w przestrzeniach historycznych, reprezentacyjnych komnatach i apartamentach prywatnych – dodał Andrzej Betlej.

Wystawa „Wszystkie arrasy króla. Powroty 2021-1961-1921” dostępna będzie dla zwiedzających od 18 marca do 31 października. Bilet wstępu będzie kosztował 45 złotych (ulgowy w cenie 30 złotych).

Ekspozycja w marcu, kwietniu, maju, czerwcu, wrześniu i październiku będzie otwarta w godzinach od 9:30 do 17, a w lipcu i sierpniu o godzinę dłużej.