Wspólne kolędowanie tym razem online

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W tym roku z powodu pandemii na Małym Rynku zabraknie wspólnego kolędowania. Tradycyjna już lekcja śpiewania odbędzie się wirtualnie.

Biblioteka Polskiej Piosenki przygotowała specjalny wirtualny śpiewnik, dzięki któremu będzie można w gronie najbliższych zaśpiewać najpiękniejsze kolędy przy świątecznym stole.

Kolędy do śpiewania po domach

Premiera „Śpiewnika Polaka, czyli kolęd do śpiewania po domach – on-line” odbędzie się w niedzielę, 20 grudnia o godzinie 17.00.

Jak skorzystać ze śpiewnika? Wystarczy odwiedzić stronę internetową bibliotekapiosenki.pl.

W śpiewaniu pomoże Teatr Loch Camelot, który specjalnie na tę okazję nagrał podkłady do najpiękniejszych kolęd. W repertuarze znajdą się m.in.: „Cicha noc”, „Gdy się Chrystus rodzi”, „Dzisiaj w Betlejem”, „Wśród nocnej ciszy”, „Bóg się rodzi”.

Krakowska Lekcja Śpiewania to już ponad 76 koncertów, podczas których publiczność uczy się śpiewania polskich piosenek, pieśni i kolęd. Do tej pory rozdano około 500 tys. bezpłatnych śpiewników.

Pomysłodawcą projektu jest dyrektor Biblioteki Polskiej Piosenki Waldemar Domański, który od niemal 20 lat realizuje hasło: „Patriotyzm nie musi być cierpieniem!”.

comments powered by Disqus