Wykolejenie pociągu. Koniec śledztwa

Zdjęcie przykładowe fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Prokuratur rejonowy dla Krakowa – Prądnika Białego umorzył dochodzenie w sprawie wykolejania pociągu w Dziekanowicach.

Do zdarzenia doszło 25 listopada zeszłego roku w miejscowości leżącej w gminie Zielonki. W rejonie skrzyżowania ulic Szmaragdowej i Długiej wykoleił się pociąg Polregio relacji Kraków Główny – Ostrowiec Świętokrzyski. Żadna z osób znajdujących się w pociągu nie została ranna, jednak zdarzenie to spowodowało zakłócenia w ruchu kolejowym.

W styczniu Komisariat Policji w Zielonkach ogłosił poszukiwania świadków tego zdarzenia. – Policjanci, w toku prowadzonego dochodzenia, wyjaśniają przyczyny i okoliczności zaistniałego zdarzenia komunikacyjnego. Wobec powyższego prosimy o zgłoszenie się pasażerów oraz innych świadków wykolejenia pociągu – widniało w ogłoszeniu.

Postępowanie prowadziła prokuratora rejonowa dla Krakowa – Prądnika Białego. Jak wynika z komunikatu, po zapoznaniu się z materiałami postępowania prowadzonego w sprawie podejrzenia popełnienia przestępstwa nieumyślnego sprowadzenia niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym poprzez doprowadzenie do wykolejenia się składu pociągu, zagrażającą życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach, sprawa została umorzona.

Śledczy nie sporządzili uzasadnienia, stwierdzili jedynie o braku realizacji czynu zabronionego.