Wyłączenie ruchu pojazdów na ul. Pielęgniarek

Zdjęcie ilustracyjne fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Od środy, 3 sierpnia, rozpocznie się naprawa przejazdu przez torowisko na wysokości ul. Pielęgniarek. W związku z tym zostaną wprowadzone zmiany w funkcjonowaniu linii 137 oraz 164.

Jak podaje Zarząd Dróg Miasta Krakowa, prace mają dotyczyć wymiany łuków torowych oraz szyn w przejeździe ul. Pielęgniarek wraz z odcinkiem pomiędzy przejazdem a obiektem inżynierskim nad torami kolejowymi.

Na przejeździe zostaną zastosowane prefabrykowane płyty betonowe, co pozwoli wyeliminować problem uszkodzeń nawierzchni. Z kolei na wiadukcie zastosowano utwardzane szyny o obniżonej zawartości węgla. Na łukach pojawią się smarownice, które wydłużą cykl eksploatacyjny szyn poprzez redukcję zużycia bocznego i wyeliminują hałas.

W związku z pracami, od 3 do 10 sierpnia, będzie wyłączony ruch pojazdów na ul. Pielęgniarek. Swoje trasy zmienią dwie linie autobusowe:

  • nr 137 – w kierunku „Nowego Kleparza” będzie kursować bez dodatkowych zmian. W kierunku „Górki Narodowej Wschód” będzie kursować po trasie zmienionej: „Nowy Kleparz” – ul. Prądnicka, ul. Doktora Twardego, ul. Bratysławska, ul. Prądnicka – ... –„Górka Narodowa Wschód”
  • nr 164 – w kierunku „Piasków Nowych” będzie kursować bez dodatkowych zmian. W kierunku „Górki Narodowej” będzie kursować po trasie zmienionej: „Piaski Nowe” – ... – ul. Doktora Twardego, ul. Bratysławska, ul. Prądnicka – ... –„Górka Narodowa”.

Przystanek „Pielęgniarek” 02 będzie nieczynny. Rozkłady jazdy nie zostaną zmienione.