Wystawa „Najdroższe Obrazy Świata” w Centrum Serenada

Czymże byłaby sztuka bez kontrowersji? Kimże byliby artyści bez swoich historii? Jedni zapomniani przez lata, drudzy cieszący się uznaniem za życia.  Niezależnie od tego jak potoczyły się losy wielkich malarzy, ich dzieła sztuki od lat uznawane są za mistrzowskie, a co za tym idzie niezwykle cenne…

O tym jak bajońskie sumy warte są prace takich artystów jak Leonardo da Vinci, Pablo Picasso czy Gustav Klimt, można się będzie dowiedzieć już od 27 października, odwiedzając wystawę „Najdroższych Obrazów Świata” w Centrum Serenada. Ich łączną wartość szacuje się na 2,6 mld zł, a oryginały znajdują się w licznych muzeach, prywatnych rezydencjach, na jachtach szejków i w pałacach.

Wystawa przeznaczona jest zarówno dla miłośników sztuki, jak również osób, chcących dowiedzieć się więcej o obrazach, które wstrząsnęły światem aukcji. Ekspozycji towarzyszyć będą punkty informacyjne, z których można się będzie dowiedzieć kim był twórca dzieła, co zainspirowało go do jego stworzenia, w jakiej technice zostało ono wykonane i także jakie były jego dalsze losy.

Wszystkie reprodukcje zostały wykonane tą samą techniką co oryginały, w skali 1:1. W zbiorze znalazły się m.in. dzieła malarzy takich jak Mark Rothko, Leonardo da Vinci, Gustav Klimt, Jasper Johns, Paul Cezanne, Francis Bacon, Andy Warhol, Jackson Pollock, Willem de Kooning, Pierre Auguste Renoir, Pablo Picasso i innych.

- To bardzo ciekawy pomysł na spędzenie wolnego czasu, zarówno ze względu na jesienną aurę jak również aktualną sytuację. W Serenadzie widać osoby dezynfekujące powierzchnie, a obsługa centrum zwraca uwagę na noszenie maseczek. Dzięki temu czuję się bezpiecznie i chętnie zabiorę rodzinę na spotkanie ze sztuką – mówi jedna z klientek Centrum Serenada.

Bezpieczeństwo wszystkich odwiedzających było w Serenadzie stawiane zawsze na pierwszym miejscu. Właśnie dlatego wystawa zlokalizowana jest na Placu Spotkań, gdzie szeroka przestrzeń umożliwia zachowanie bezpiecznych odległości, wszystkie elementy są regularnie dezynfekowane, a nowoczesna wentylacja pozwala na ciągłą wymianę powietrza.

Wystawę podziwiać można w terminie od 27 października do 23 listopada 2020 r. Wstęp wolny!

Czy prezentowane obrazy są warte swojej ceny? Warto przekonać się samemu!

comments powered by Disqus