Z Krakowa do największego miasta w Turcji. Lot trzy razy w tygodniu

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Polskie Linie Lotnicze LOT uruchomiły połączenie na trasie Kraków – Stambuł – Kraków. Pierwszy rejs do największego miasta Turcji odbędzie się w kwietniu.

– Pasażerowie podróżujący z Krakowa to jedna z najliczniejszych grup podróżnych LOTu. Przygotowaliśmy ofertę, która umożliwi wielu naszym pasażerom odwiedzenie jednego z najbardziej wyjątkowych i największych miast na świecie. Wciąż rozbudowujemy naszą siatkę połączeń, a loty z Krakowa do Stambułu to trasa zarówno atrakcyjna biznesowo, jak i wyczekiwana przez naszych pasażerów – powiedział Michał Fijoł, członek zarządu PLL LOT ds. handlowych.

Ze stolicy Małopolski do miasta nad Bosforem

Pierwszy samolot z Krakowa do Stambułu wystartuje 27 kwietnia 2023 r. o godz. 17:10 i wyląduje w Stambule o 20:30 czasu lokalnego. Połączenia na tej trasie będą obsługiwane samolotami typu Embraer 195.

Z kolei samolot ze Stambułu do Krakowa wystartuje o godz. 21:20, a na lotnisku docelowym wyląduje planowo o godzinie 22:20 czasu lokalnego. Rejsy w obu kierunkach będą odbywać się we wtorki, czwartki i niedziele. Ceny biletów w obie strony zaczynają się od 699 zł.

Połączenie z Krakowa będzie realizowane we współpracy z Turkish Airlines w ramach partnerstwa sojuszu Star Alliance.

– Bardzo cieszymy się z rozwoju siatki połączeń naszego narodowego przewoźnika PLL LOT na krakowskim lotnisku. Kraków i Stambuł to dwa bardzo atrakcyjne turystycznie miasta z piękną, wielowiekową historią , ale także ośrodki światowego biznesu wpływające na potencjał gospodarczy swoich regionów – powiedział Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.

News will be here