Zaczyna się remont na Alejach Trzech Wieszczów

Aleje Trzech Wieszczów fot. Sebastian Dudek

Już w ten czwartek rozpocznie się remont pierwszego odcinka al. Słowackiego. W wakacje drogowcy pojawią się także na al. Mickiewicza.

W czwartek wieczorem ekipa drogowców pojawi się na al. Słowackiego. Prace na tej ulicy mają być prowadzone nocami (w godz. 19-6) na zamkniętych dla ruchu odcinkach jezdni (ok. 100-150 m). – Dla kierowców w tym czasie dostępne będą dwa pasy ruchu – informują przedstawiciele ZDMK.

Do 19 lipca (wtorek) naprawią nawierzchnię al. Słowackiego na pasach dla autobusów na dwóch fragmentach: w pierwszej kolejności od Łobzowskiej do Lenartowicza, później od Lenartowicza do Królewskiej – wtedy brak możliwości skrętu w prawo, w ul. Królewską, objazd wyznaczony ul. Czarnowiejską.

Po 19 lipca drogowcy przeniosą się na al. Mickiewicza – będą pracować na wybranych pasach jezdni na odcinku od Królewskiej do Czarnowiejskiej.

Prace na al. Słowackiego i Mickiewicza (od Prądnickiej do Ingardena) – potrwają do 4 sierpnia (czwartek). Później w związku z wydarzeniem – Tour de Pologne – nastąpi kilkudniowa przerwa, drogowcy ponownie pojawią się na alejach – tym razem na al. Krasińskiego. Od 6 lub 8 sierpnia będą działać na odcinku od al. Focha do ul. Dunin-Wąsowicza.