Zakrwawiona przesyłka w konsulacie Ukrainy w Krakowie

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Do kilku ambasad i konsulatów Ukrainy w Europie trafiły makabryczne przesyłki. „W paczkach znajdowały się oczy zwierząt” – poinformował Ołeh Nikołenko, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych Ukrainy.

Jedna z takich przesyłek dotarła do Konsulatu Generalnego Ukrainy w Krakowie.

– Po ataku terrorystycznym w Hiszpanii do ambasad na Węgrzech, w Holandii, Polsce, Chorwacji, we Włoszech, Austrii, konsulatów generalnych w Neapolu i Krakowie, konsulatu w Brnie przyszły zakrwawione przesyłki. W paczkach znajdowały się oczy zwierząt – napisał w piątek na Facebooku rzecznik MSZ w Kijowie.

Dodał, że opakowania były przesiąknięte płynem o charakterystycznym kolorze i miały specyficzny zapach.

Poinformował też, że zdewastowane zostało wejście do rezydencji ambasadora w Watykanie, a ambasada w Kazachstanie otrzymała wiadomość o ładunku wybuchowym. Z kolei ambasada Ukrainy w USA dostała list z kserokopią krytycznego artykułu o Ukrainie.

– Mamy podstawy, by sądzić, że trwa dobrze zaplanowana kampania terroru i zastraszania ambasad i konsulatów Ukrainy. Nie mogąc powstrzymać Ukrainy na froncie dyplomatycznym, próbuje się nas zastraszyć. Jednak mogę od razu powiedzieć, że te próby są daremne. Nadal będziemy efektywnie pracować na rzecz zwycięstwa Ukrainy – oświadczył szef ukraińskiego MSZ Dmytro Kułeba.