Zmiany na skrzyżowaniu z ul. Zbrojarzy. Będą wymieniać tory

fot. Agata Wnuk/LoveKraków.pl

Trwa naprawa torowiska tramwajowego wzdłuż ulicy Zakopiańskiej. W związku z postępem prac od najbliższej soboty, 19 lutego, wprowadzone zostaną kolejne zmiany w organizacji ruchu – zamknięty zostanie fragment ul. Zbrojarzy przy skrzyżowaniu z ul. Zakopiańską.

Kierowcy będą korzystać z objazdów ulicami: Montwiłła-Mireckiego, Niemcewicza, Kościuszkowców, Zakopiańską, Jugowicką i Marcika.

W trakcie zamknięcia wymienione zostanie torowisko tramwajowe w obrębie przejazdu drogowego. Zostaną tam zastosowane prefabrykowane płyty betonowe, co pozwoli wyeliminować problem uszkodzeń nawierzchni na przejeździe. Jak zapowiada Zarząd Dróg Miasta Krakowa, roboty w tym miejscu potrwają do niedzieli 27 lutego.

Koniec w marcu

Trwający remont obejmuje m.in. wymianę torowiska na odcinkach od węzła Łagiewniki do Trasy Łagiewnickiej oraz od Trasy Łagiewnickiej do centrum Solvay – w sumie ok. 2,5 km pojedynczego toru. Dodatkowo na samej pętli Borek Fałęcki wymieniane są m.in. zwrotnice, sieć trakcyjna, sterowanie i ogrzewanie zwrotnic.

Zakończenie robót zaplanowane jest w drugiej połowie marca.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Łagiewniki-Borek Fałęcki