ZTP przygotuje 30 dodatkowych autobusów i tramwaje

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Zarząd Transportu Publicznego zdecydował o wzmocnieniu komunikacji miejskiej. Już od tego weekendu na krakowskich ulicach pojawi się więcej tramwajów i autobusów.

Na początek zostaną uruchomione linie cmentarne. Wszystko po to, aby rozładować ruch osób, które podążają na groby swoich bliskich.

– 17-18 października zostaną uruchomione specjalne linie do dwóch krakowskich cmentarzy. Do cmentarza Rakowickiego tramwaje będą kursować na liniach nr 80 i 82. Z kolei do cmentarza Batowice autobusy będą kursować na linii specjalnej nr 810, a dodatkowo zostanie zwiększona częstotliwość kursów na linii nr 105 (405), 128 i 184 – informuje ZTP.

Jeśli chodzi o przyszły tydzień, to ZTP przygotuje 30 dodatkowych autobusów i siedem tramwajów, które w zależności od potrzeb zostaną wysłane jako wzmocnienie na wybrane trasy, tam gdzie pasażerów jest najwięcej.

– Ponieważ już teraz obserwujemy dużą liczbę pasażerów podróżujących autobusami linii nr 125 i 163, została podjęta decyzja o skierowaniu tam od przyszłego tygodnia pojemniejszych pojazdów przegubowych, zamiast 12-merowych. Zmianie ulegnie także funkcjonowanie linii nr 137 z Krowodrzy Górki do Górki Narodowej Wschód – zostanie zwiększona liczba kursów w okresie międzyszczytowym – czytamy w komunikacie przewoźnika.