4 tys. dawek szczepionek J&J na piknikach w Małopolsce

Archiwum fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Wojewoda Łukasz Kmita zachęca do odwiedzenia kilku miejsc w regionie, gdzie będzie można się zaszczepić preparatem firmy Johnson & Johnson.

W czerwcu Polska wróciła do normalności, a turyści ruszyli w drogę. Wojewoda Łukasz Kmita chce to wykorzystać, aby promować program szczepień. Wraz z samorządowcami, szpitalami, wojskiem czy strażą pożarną, organizowane będą pikniki rodzinne, na których będzie można przyjąć jednodawkową szczepionkę.

Szczepienia będą się odbywać w takich miejscach, jak Pustynia Błędowska (gm. Klucze), na Krupówkach w Zakopanem, obok pijalni wód mineralnych w Krynicy oraz w Szczawnicy. Kmita dodaje, że jest to akcja skierowana nie tylko do Małopolan, ale również do osób z innych części kraju.

– Apelujemy do tych, którzy myślą o tym, aby jechać na wakacje, nie męczyć się z testami, żeby zadbali o swoje bezpieczeństwo. Takim gwarantem jest szczepionka – powiedział wojewoda. Tym razem nie będzie trzeba się rejestrować. Do punktu można przyjść „z ulicy”, wystarczy mieć dowód osobisty.

W każdym z miejsc, gdzie odbędą się „pikniki bezpieczeństwa”, zapewnione będą różnego rodzaju atrakcję. Dla przykładu na Pustyni Błędowskiej wylądują skoczkowie na spadochronach.

Pikniki są planowane w najbliższy weekend w Zakopanem, Kluczach, Krynicy-Zdroju i Szczawnicy w godzinach od 10 do 18.

News will be here