7 mln pasażerów, czyli drugi najlepszy wynik w historii lotniska

W listopadzie krakowski port lotniczy przyjął 596 tys. pasażerów. Od początku roku lotnisko obsłużyło łącznie 6,7 mln osób. W grudniu zapowiada się przyjęcie 7-milionowego pasażera, co będzie drugim najlepszym wynikiem w historii Kraków Airport.

596 tys. osób obsłużonych w listopadzie to 13 proc. mniej względem listopada 2019 roku, ale już o 30 proc. więcej w stosunku do tego samego miesiąca 2021 roku. Władze lotniska spodziewają się w grudniu przekroczyć barierę 7 milionów pasażerów, co miało miejsce tylko w 2019 roku, kiedy to przyjęto 8,4 mln osób. – Liczymy, że jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia uda nam się przywitać 7-milionowego pasażera – mówi Radosław Włoszek, prezes Kraków Airport.

Przypominamy, że w ubiegłym tygodniu podpisano umowę na realizację nowego terminala Cargo na krakowskim lotnisku. Inwestycja pochłonie niemal 100 mln zł i powinna być gotowa w 2024 roku.

Przewóz produktów wigilijnych

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia i tym samym wzrasta ruch świąteczny na krakowskim lotnisku, a wraz z nim pojawiają się częste pytania od pasażerów – co wolno przewozić?

Produkty pochodzenia zwierzęcego można przewozić w ramach UE w ilościach przeznaczonych do własnego użytku. Należy jednak pamiętać, że ryba jest kłopotliwym towarem z uwagi na zapach, więc rekomendowane jest zapakowanie np. hermetyczne które: umożliwi jej lepsze przechowanie, a po drugie nie uprzykrzy podróży innym pasażerom.

Poza UE przepisy są bardziej restrykcyjne i każdorazowo należy zapoznać się z regulacjami celnymi kraju, do którego pasażer podróżuje.