Agnieszka i Ula Radwańskie przygotują Solidarną Paczkę dla uchodźców z Ukrainy

fot. Jarosław Barański

Trwa Solidarna Paczka – specjalna edycja Szlachetnej Paczki skierowana do rodzin uchodźczych, które uciekły przed wojną w Ukrainie. W pomoc zaangażowały się utytułowane krakowskie tenisistki.

Agnieszka i Ula Radwańskie przygotowują Solidarną Paczkę dla rodziny pani Anastasii z Mariupola. Każdy ma szansę pomóc – to ostatnia chwila, bo Weekend Cudów, podczas którego pomoc trafi do potrzebujących, już 25-26 czerwca. Na stronie www.szlachetnapaczka.pl można wybrać rodzinę i wspólnie z bliskimi czy znajomymi z pracy przygotować paczkę z pomocą, która odpowiada na konkretne, aktualne potrzeby.

Tenisistki zdecydowały się wesprzeć rodzinę Pani Anastasii, której udało się uciec z bombardowanego Mariupola. Wraz z rodzicami i dwójką dzieci dotarła do Polski w kwietniu. Mieli marzenia i plany, pracę, spokojne życie, mają niepewność jutra. Muszą ułożyć swoje życie od zera. Pomoc w ramach Solidarnej Paczki będzie ważnym krokiem w tym kierunku.

Kilkaset rodzin czeka

– Robimy Szlachetną Paczkę od wielu lat. Zawsze był to okres świąteczny. W tym roku jest inna sytuacja, wszyscy wiemy, jak dramatyczna, więc paczkę w tym roku robimy również w czerwcu. Bardzo się cieszę, że mogę się w taki projekt zaangażować, bo jednak tej pomocy potrzebuje sporo ludzi. Miliony ludzi w Ukrainie zostały z niczym tak naprawdę, bo tak jak wyszli z domu, to tylko to mają. Nie wyobrażam sobie, żeby nie zaangażować się w projekt, który może im dać choć część normalności. W tym momencie, w większości jest dalej wielki strach, wielka obawa. Myślę, że w taki projekt warto się zaangażować i warto pomagać – powiedziała Agnieszka Radwańska.

Rodzina Pani Anastasii otrzyma swoją paczkę w Weekend Cudów Solidarnej Paczki – już 25-26 czerwca. Każdy ma szansę pomóc – na www.szlachetnapaczka.pl wciąż kilkaset rodzin czeka na swoich darczyńców. Na stronie internetowej można znaleźć opisy ich historii i potrzeb.

comments powered by Disqus