Policjanci znaleźli drugi skład amunicji [AKTUALIZACJA]

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Saperzy wywieźli już z bloku na os. Piastów arsenał niewybuchów z II wojny światowej, zgromadzony przez 37-letniego krakowianina. Mieszkańcy mogą wrócić do swoich mieszkań. Ale to jeszcze nie koniec pracy służb.

Akcja trwała od godzin wieczornych. Po tym, jak do szpitala trafił mężczyzna z ciężkimi obrażeniami wskazującymi na wybuch, policjanci zdecydowali o sprawdzeniu jego mieszkania. W samym mieszkaniu i w piwnicy znaleźli ponad sto różnego rodzaju niewybuchów pochodzących z czasów II wojny światowej.

Mieszkańcy zostali ewakuowani, noc spędzili w u rodzin lub w przygotowanych dla nich pokojach hotelowych.

Jak informuje nas podinsp. Katarzyna Cisło z małopolskiej policji, saperzy wywieźli już niewybuchy z budynku i jest już tam bezpiecznie. Na miejscu jednak pracują policjanci, którzy prowadzą tam działania dochodzeniowe.

– Saperzy przewieźli materiał na poligon. Mieszkańcy zaczęli wracać do mieszkań – stwierdza Katarzyna Cisło.

Poniżej zapis naszej relacji z akcji służb na os. Piastów:AKTUALIZACJA, godz. 8:20: Saperów czeka teraz druga akcja, choć na mniejszą skalę. W ramach prowadzonych w nocy czynności policjanci sprawdzili posesję na terenie gminy Igołomia-Wawrzeńczyce. To właśnie na terenie tej gminy, nad Wisłą, doszło do wybuchu, w którym poszkodowany został 37-latek. Okazało się, że jego znajomy, w tym samym wieku, również zgromadził niewybuchy, choć w mniejszej liczbie niż te na os. Piastów. Policjanci znaleźli je na strychu budynku gospodarczego. Ewakuowano dwa domostwa, łącznie osiem osób. Saperzy będą teraz wywozić niebezpieczny materiał.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Mistrzejowice