Al. 29 Listopada. Od dziś nowe zmiany w organizacji ruchu [ZDJĘCIA]

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Terminy gonią, sporo prac jeszcze do wykonania, a w ostatnim czasie sprawy utrudniła jeszcze pogoda. Od poniedziałku na al. 29 Listopada kierowcy i piesi muszą się liczyć z kolejnymi zmianami w organizacji ruchu.

W rejonie przebudowywanej al. 29 Listopada w ostatnich tygodniach już wielokrotnie były wprowadzane zmiany w organizacji ruchu. Prace trwają, na kolejnych odcinkach pojawiają się docelowe warstwy asfaltu (stan z piątku można zobaczyć w galerii powyżej).

To jeszcze nie koniec. Zgodnie z komunikatem Zarządu Inwestycji Miejskich, od dziś od godz. 7.00 do 6 grudnia do godz. 7.00 zostanie wprowadzona czasowa zmiana organizacji ruchu w rejonie ul. Kuźnicy Kołłątajowskiej.

W związku z prowadzeniem prac związanych z przebudową elementów pasa drogowego oraz infrastruktury podziemnej zachodzi konieczność przekierowania ruchu w ciągu al. 29 Listopada na nowy fragment jezdni po stronie wschodniej. Ruch pieszych wzdłuż al. 29 Listopada będzie się odbywać po obu stronach ulicy, jednak ze względu na realizowane roboty ciągi piesze mogą być korygowane i zmieniać swój przebieg w zależności od postępu prac. Zostanie wyznaczone nowe tymczasowe przejście dla pieszych w ciągu al. 29 Listopada oraz na wlocie ul. ks. Meiera.

Na ul. Kuźnicy Kołłątajowskiej ruch kołowy będzie odbywać się po południowej stronie ulicy w obu kierunkach. Ruch pieszych w ciągu ul. Kuźnicy Kołłątajowskiej będzie odbywać się po stronie południowej.

W ciągu ul. Meiera ruch kołowy będzie odbywać się po nowym przebiegu ulicy. Ruch pieszych będzie odbywał się po stronie północnej ul. ks. Meiera.

Zmiany też przy Powstańców

Od 27 listopada do 6 grudnia zmieni się też organizacja ruchu na odcinku od ul. Powstańców do ul. ks. Meiera.

Ruch pojazdów na odcinku od ul. Powstańców do stacji paliw Petrokrak zostanie poprowadzony po stronie zachodniej. Od stacji paliw Petrokrak do ul. ks. Meiera ruch zostanie przekierowany na stronę wschodnią. Ul. Rybianka nadal pozostaje zamknięta dla ruchu kołowego.

Ruch pieszy na odcinku od ul. Powstańców do wiaduktu kolejowego LK95 będzie odbywać się po obu stronach drogi. Pod wiaduktem kolejowym LK95 ruch pieszych odbywać się będzie po stronie wschodniej.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Prądnik Czerwony Prądnik Biały