Areszt czeka rozbudowa?

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
Władze aresztu przy ul. Montelupich wystąpiły do urzędu o określenie warunków zabudowy dla budynku przyjęć i zwolnień. Na razie inwestycja pozostaje na bardzo wstępnym etapie.

Wszczęte zostało postępowanie w sprawie ustalenia lokalizacji inwestycji celu publicznego. Mowa tu o nowym budynku przyjęć i zwolnień Aresztu Śledczego przy ul. Montelupich 7. Inwestycja miałby mieć przewiązkę łączącą z istniejącymi zabudowaniami.

Kornetów co do budynku jednak brakuje. – Władze aresztu wystąpiły do urzędu tylko z wnioskiem o określenie warunków zabudowy, celem wstępnego rozeznania możliwości wybudowania budynku na terenie jednostki – tłumaczy kpt. Anna Czajczyk, rzecznik prasowy Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Krakowie.

– Nie mamy jeszcze informacji ani żadnych szczegółów. To dopiero wstępne rozeznanie – podkreśla Czajczyk.

Areszt Śledczy mieści się w ośmiu budynkach. Dwa z nich, mieszkalny i administracyjno-szpitalny, powstały w latach 1880–1890. Reszta została zbudowana w drugiej połowie XX wieku i wykorzystywana jest w celach administracyjno-gospodarczych. Na „Monte” przebywać mogą zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Pojemność aresztu to blisko 700 miejsc rozłożone na 153 cele.

 

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto
comments powered by Disqus