Autor „Kodu Leonarda da Vinci” odwiedzi Kraków

Jesienią do Krakowa przyjedzie Dan Brown – autor słynnej powieści „Kod Leonarda da Vinci”. Pisarz został zaproszony do udziału w kolejnej edycji Conrad Festival, która tym razem odbędzie się pod hasłem „Niepokój”.

Tegoroczna edycja Festiwalu Conrada potrwa od 23 do 29 października. Tym razem motywem przewodnim będzie „Niepokój” – nazwę zaczerpnięto z tomu Josepha Conrada „Tales of Unrest”.

– Chcemy rozmawiać o współczesnych niepokojach na świecie, o niespokojnych ruchach jednostek i zbiorowości, o gwałtownych emocjach, domagających się rozładowania i lękach dotyczących niejasnej przyszłości, która, jak sto lat temu, w czasach Conrada, zaczyna już roztaczać swój czarny cień nad nami – mówi dyrektor artystyczny festiwalu prof. Michał Paweł Markowski

Słynny pisarz odwiedzi Kraków

W ramach festiwalu jesienią do Krakowa przyjedzie słynny pisarz Dan Brown. Jeden z najpopularniejszych amerykańskich pisarzy jest znany przede wszystkim z powieści takich jak „Kod Leonarda da Vinci”, „Anioły i demony”, „Inferno” czy „Zaginiony symbol”. Warto wspomnieć, że nakłady jego publikacji to łącznie kilkadziesiąt milionów egzemplarzy. W 2004 roku w Polsce sprzedano ponad 200 tys. egzemplarzy „Kodu Leonarda da Vinci”, a tygodniowa wówczas sprzedaż w Wielkiej Brytanii wyniosła ok. 40 tys. egzemplarzy.

Publikacje Browna budzą również liczne kontrowersje. Wspomnianej publikacji zarzucano fałszywe ukazanie historii Kościoła katolickiego. Uczeni i krytycy zarzucają mu również liczne błędy w kwestii teologii, historii sztuki czy historii.
comments powered by Disqus