Będzie nowy wiadukt nad Wielicką

Budowa nowej siedziby Szpitala Uniwersyteckiego fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Nowa siedziba Szpitala Uniwersyteckiego w Prokocimiu ma być gotowa w 2019 roku. Do tego czasu trzeba rozbudować infrastrukturę drogową, by ogromny kompleks miał zapewniony dojazd, a równocześnie nie zakorkował całej okolicy. W planie jest dwupoziomowe skrzyżowanie w ciągu ulicy Wielickiej.

Na teren nowego szpitala będą prowadzić trzy zjazdy: dwa z ulicy Jakubowskiego i jeden z ulicy Kostaneckiego. Pojawi się tam jednak na tyle duży ruch, że te drogi trzeba będzie przebudować. Wystarczy zauważyć, że sam parking wielopoziomowy ma pomieścić 730 samochodów, a oprócz niego w kompleksie znajdzie się też parking naziemny.

– By zapewnić prawidłową obsługę komunikacyjną szpitala, konieczna jest przebudowa i rozbudowa ulic Kostaneckiego i Jakubowskiego oraz skrzyżowania ulic Wielickiej i Kostaneckiego – mówi Michał Pyclik, rzecznik prasowy Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu.

Dwupoziomowe skrzyżowanie

Co istotne, skrzyżowanie Wielickiej, Teligi i Kostaneckiego ma być dwupoziomowe. Wielicka ma przebiegać dołem, z priorytetem przejazdu. Pozostałe relacje znajdą się na poziomie +1.

Termin przebudowy będzie zależeć od tego, czy znajdą się na ten cel środki w budżecie – to jednak bardzo prawdopodobne, biorąc pod uwagę wagę inwestycji. ZIKiT przygotował wniosek do budżetu, by przygotowanie dokumentów rozpocząć już w przyszłym roku, a całość prac zrealizować do 2019 roku.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Bieżanów-Prokocim
comments powered by Disqus