Brutalny atak na 17-latka w Wieliczce. Sprawcy użyli maczety i gazu

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Zarzut udziału w pobiciu z użyciem niebezpiecznego narzędzia oraz uszkodzenia ciała usłyszał 19-letni mieszkaniec Krakowa, podejrzany o napaść na 17-latka. Pozostali sprawcy wciąż są poszukiwani.

Do zdarzenia doszło 13 kwietnia na os. Kościuszki w Wieliczce. Po otrzymaniu zgłoszenia o bójce, policjanci udali się na miejsce, gdzie zastali dwóch 17-latków. Jeden z nich posiadał ranę ciętą ręki.

Brutalny atak na nastolatka

Jak ustalili funkcjonariusze, nastolatek został zaatakowany przez grupę osób. Sprawcy użyli wobec poszkodowanego gazu łzawiącego, bili go i kopali po całym ciele, a następnie przy użyciu maczety spowodowali ciężkie obrażenia w postaci m.in. złamania lewej ręki oraz uszkodzenia ścięgien.

Dzień po ataku mundurowi zatrzymali 19-letniego mieszkańca Krakowa, któremu postawiono zarzut udziału w pobiciu z użyciem niebezpiecznego narzędzia oraz uszkodzenia ciała.

– Na wniosek wielickiej prokuratury, Sąd Rejonowy w Wieliczce zastosował wobec zatrzymanego mężczyzny 3-miesięczny areszt. Teraz grozi mu kara 8 lat pozbawienia wolności – poinformował Sebastian Gleń, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Pozostali sprawcy pobicia wciąż są poszukiwani.