Budowa drogi S7. Rusza wycinka w rejonie al. Solidarności [ZDJĘCIA]

fot. GDDKiA

Prace związane z przygotowaniem terenu pod budowę drogi S7 stopniowo obejmują kolejne obszary. GDDKiA zapowiada od wtorku prace przy al. Solidarności i ul. Ujastek Mogilski.

Jeszcze pod koniec stycznia rozpoczęła się wycinka drzew w rejonie ul. Kocmyrzowskiej i Łowińskiego, a więc w rejonie planowanego węzła Grębałów, a także przy ul. Ujastek Mogilski, na wysokości Kopca Wandy.

GDDKiA zapowiadała wówczas chwilowe zamknięcia ruchu w przypadku wycinki wysokich drzew stwarzających zagrożenie przewrócenia na jezdnię, ale w praktyce nie pojawiły się większe utrudnienia dla kierowców.

Przy skrzyżowaniu

Najnowszy komunikat dotyczy al. Solidarności i ul. Ujastek Mogilski. Od wtorku 8 lutego to tam pojawią się ekipy wykonawcy. Również tam możliwe są krótkotrwałe przerwy w ruchu, a przez cały czas prac zajęte będą chodniki i pobocza.

Roboty będą prowadzone etapami. Pierwszy obejmuje północną stronę al. Solidarności (przy jezdni w stronę pl. Centralnego), drugi jej południową stronę (w stronę Kombinatu), po czym wykonawca będzie się stopniowo przesuwał wzdłuż ul. Ujastek Mogilski.

Na pochodzących z końca stycznia zdjęciach z budowy opublikowanych przez GDDKiA, oprócz efektów prac przy wycince drzew, można zobaczyć również ohumusowanie w rejonie węzła Mistrzejowice, rozbiórki przy węźle Łuczyce i stanowiska archeologiczne.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Nowa Huta