Budżet Obywatelski 2018. Znamy wyniki głosowania!

W tym roku znów zwycięskie projekty dotyczą zieleni i miejsc rekreacji

Projekt „,Zielony pochłaniacz smogu dla każdej dzielnicy” okazał się zwycięzcą tegorocznej edycji głosowania w Budżecie Obywatelskim. Wiele osób zagłosowało też na tężnię solankową i rewitalizację Zalewu Nowohuckiego.

Głosowanie trwało do końca czerwca. Przez ostatnie dni liczono głosy i sprawdzano ich prawidłowość. Dziś w urzędzie miasta zostały podane wyniki głosowania.

Spośród projektów ogólnomiejskich najwięcej głosów zdobył „Zielony pochłaniacz smogu dla każdej dzielnicy!” (14 142 punktów). Chodzi o utworzenie zielonych, antysmogowych ścian w każdej z osiemnastu dzielnic Krakowa.

Drugie miejsce zajęła „Tężnia solankowa” (z liczbą 8153 punktów). Miałaby ona powstać nad Bagrami – co oznacza kolejne już zwycięstwo projektu dotyczącego tego zalewu. Co więcej, na jednym z dalszych miejsc - ale wciąż zwycięskich - znalazł się projekt zakładający powiększenie istniejącej plaży i ustawienie tam toalet.

Trzeci wynik uzyskał projekt „Czyżby zapomniano o Zalewie Nowohuckim… i Nowej Hucie?” (6068 punktów). Polega on na dofinansowaniu rozpoczętej już rewitalizacji Zalewu Nowohuckiego.

Pełną listę zwycięskich projektów ogólnomiejskich znajdziesz TUTAJ, a dzielnicowych TUTAJ.

Co istotne, podane dziś wyniki głosowania nie są jeszcze ostateczne. Listy zadań przeznaczonych do realizacji zostaną ogłoszone najpóźniej 31 lipca – po podpisaniu zarządzenia przez prezydenta Krakowa oraz po podjęciu uchwał przez wszystkie rady dzielnic.

Lepiej niż przed rokiem

Frekwencja nie zachwyciła, choć okazała się lepsza niż w ubiegłym roku. Oddano prawie 33 tysiące ważnych głosów, czyli o ponad trzy tysiące więcej niż w 2017. Wciąż jednak daleko do wyniku z pierwszej edycji, w której swój ważny głos oddało aż 58,5 tysiąca osób.

comments powered by Disqus