Były poseł i członek zarządu województwa znalazł pracę w miejskiej spółce

Grzegorz Lipiec, 2015 fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Grzegorz Lipiec znalazł pracę w Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacyjnym w Krakowie. To kolejny były członek zarządu województwa małopolskiego, który został zatrudniony w miejskiej spółce.

W MPK zajmie stanowisko kierownika w dziale windykacji opłat dodatkowych. Pracę ma rozpocząć na początku grudnia, po powrocie z wakacji. Potwierdza to Marek Gancarczyk, rzecznik prasowy miejskiego przewoźnika.

– 6 grudnia pan Grzegorz Lipiec obejmie stanowisko kierownika referatu windykacji opłat dodatkowych – informuje przedstawiciel MPK.

Grzegorz Lipiec zasiadał w zarządzie województwa małopolskiego w latach 2013–2018, był też szefem regionalnych struktur Platformy Obywatelskiej. Po wyborach do europarlamentu na dziewięć miesięcy wszedł do Sejmu za Bogusława Sonika.

Sonik wrócił do PE, ponieważ z mandatu zrezygnował Bogdan Wenta, gdy został prezydentem Kielc. W ostatnich wyborach parlamentarnych nie uzyskał odpowiedniej liczby głosów i nie dostał się do Sejmu.

W miejskich spółkach znaleźli zatrudnienie także inni byli członkowie zarządu. Marszałek województwa małopolskiego z lat 15–18 Jacek Krupa zajmuje się sprawami promocji w Miejskim Przedsiębiorstwie Oczyszczania. Natomiast dyrektorem ds. sprzedaży aglomeracyjnej w krakowskich wodociągach został Wojciech Kozak.

comments powered by Disqus