Były senator zatrzymany przez CBA. Sprawa ma związek z hotelem Cracovia oraz dworcem autobusowym

Hotel Cracovia fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Były senator RP Stanisław K., jego syn oraz dyrektor małopolskiego oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych zostali zatrzymani przez krakowskich funkcjonariuszy CBA.

Jak informuje wydział komunikacji społecznej, funkcjonariusze krakowskiej delegatury CBA prowadza postępowanie w sprawie podejmowania się pośrednictwa w załatwieniu spraw w zamian za korzyści majątkowe. W tle jest także powoływanie się na wpływy w instytucjach państwowych oraz samorządowych województwa małopolskiego oraz udzielania korzyści majątkowych osobom pełniącym funkcje publiczne.Sprawa ma związek z próbą wyburzenia Hotelu Cracovia przez biznesmena z brażny nieruchomości oraz rozbudową płyty postojowej Małopolskiego Dworca Autobusowego.

Do tej pory zarzuty usłyszało 24 podejrzanych. – Dzisiaj do tego śledztwo zatrzymano trzy osoby, w tym byłego senatora RP VIII kadencji, jego syna oraz dyrektor małopolskiego oddziału Państwowego Fundusze Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Wszyscy zostaną przewiezieni do Prokuratury Regionalnej w Katowicach, gdzie usłyszą zarzuty korupcyjne – mówią przedstawiciele CBA.

Były senator Stanisław K. (należał do Prawa i Sprawiedliwości) i jego syn usłyszą między innymi zarzuty przyjęcia wielomilionowych łapówek, natomiast dyrektor PFRON usłyszy zarzut wręczenia korzyści majątkowej w formie kontraktów zawartych z Fundacją Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Stróżach.

comments powered by Disqus