CBA: Zatrzymaliśmy 22 osoby, które działały w branży klubów go-go

fot. CBA

Funkcjonariusze CBA wspólnie z funkcjonariuszami CBŚP i KAS rozbili zorganizowaną grupę przestępczą wyłudzającą pieniądze od klientów nocnych klubów go-go. Łącznie zatrzymano 22 podejrzanych na terenie całej Polski.

Funkcjonariusze krakowskiej Delegatury CBA wraz z policjantami Centralnego Biura Śledczego Policji oraz funkcjonariuszami mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie przeprowadzili akcję związaną z działalnością grupy przestępczej, która dokonywała rozbojów i oszustw na szkodę klientów sieci klubów nocnych.

– Ustalenia wskazują, że członkowie grupy prowadzili przestępczą działalność we Wrocławiu, Krakowie, Warszawie, Gdańsku, Katowicach, Rzeszowie i innych miastach – mówią przedstawiciele CBA.

Wyłudzanie pieniędzy

Wszystko wskakuje na to, że klienci byli doprowadzani przez personel klubów do stanu nieprzytomności za pomocą środków psychoaktywnych. Z zebranego materiału wynika, że za pomocą telefonów poszkodowanych dokonywano następnie manipulacji na ich kontach bankowych. Jednocześnie zatrzymani wykonywali czynności zmierzające do udaremnienia i utrudniania pochodzenia uzyskanych nielegalnie środków finansowych.

W działaniach przeprowadzonych na terenie całej Polski wzięło udział ponad 500 funkcjonariuszy. Akcja była efektem wielomiesięcznej, wspólnej pracy wszystkich służb i prokuratury.

Zatrzymani usłyszeli w prokuraturze zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, rozbojów oraz oszustw w tym co do mienia znacznej wartości, część z zatrzymanych usłyszała zarzuty kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, prania pieniędzy oraz popełnienia przestępstw karnoskarbowych.

Krakowskie centrum monitoringu

Jednocześnie przeprowadzono przeszukania w ponad 100 lokalizacjach, w tym w centrali całej sieci klubów, w której funkcjonowało centrum monitoringu zlokalizowane w Krakowie.

W toku prowadzonych czynności zabezpieczono obszerną dokumentację oraz sprzęt komputerowy. Na poczet przyszłych kar i grzywien zabezpieczono pieniądze w różnej walucie, samochody i biżuterię. Wartości zabezpieczonego mienia szacowna jest na kwotę ponad 1,2 miliona złotych.