Chodnik w Tyńcu stoi w miejscu

Widok na skrzyżowanie ul. Bolesława Śmiałego, Benedyktyńskiej i Bogucianki fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Mieszkańcy Tyńca, którzy proszą o chodnik na głównej ulicy osiedla, ponownie muszą uzbroić się w cierpliwość. Przesunął się termin oddania dokumentacji projektowej.

Koncepcja budowy chodnika wzdłuż ul. Bogucianka zakłada podział inwestycji na etapy. Pierwszy dotyczy około 400-metrowego odcinka, który, zgodnie z zapowiedziami, powinien być gotowy w 2023 roku.

Przetarg został ogłoszony pod koniec października 2020 roku na podstawie koncepcji z 2017 roku. W styczniu 2021 roku został wybrany wykonawca, który miał przygotować wszystkie formalności potrzebne do przystąpienia do przetargu na budowę chodnika. Miasto zapłaciło za to ponad 227 tys. złotych. W efekcie w 2022 roku miała zostać uzyskana decyzja ZRID.

Pod koniec kwietnia ZDMK informował o opóźnieniach, jednak zakładano, że prace powinny ruszyć najwcześniej w październiku, a najpóźniej w grudniu. Teraz wiadomo, że plan nie wypalił.

– Z uwagi na specyfikę inwestycji oraz konieczność koordynacji z inwestycją Polskiej Spółki Gazownictwa, pierwotnie zakładany termin realizacji zobowiązań wynikających z zawartej umowy ZDMK a wykonawcą dokumentacji projektowej zmienił się – poinformował Zarząd Dróg Miasta Krakowa. Dokumenty projektów i decyzja administracyjna mają trafić do urzędu na początku przyszłego roku. To jednak wciąż zakładany termin.

Następnym krokiem będzie wpisanie zadania do budżetu miasta i rozpisanie przetargu na prace budowlane. Kiedy to nastąpi? Jak na razie żadne wstępne terminy nie zostały podane.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Dębniki
comments powered by Disqus