Co rządowe pieniądze zmienią na stadionie Wisły? Mamy potwierdzenie pierwszych inwestycji

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
Aż 87 ze 150 mln zł pozyskanych na inwestycje sportowe miasto przeznaczy na remont stadionu przy ulicy Reymonta. Zarząd Infrastruktury Sportowej potwierdził nam, że z dotacji przeprowadzony będzie m.in. remont dachu jednej z trybun i zakup nowych telebimów.

26 stycznia wysłaliśmy do ZIS szczegółowe pytania o zakres prac, które trzeba będzie wykonać na stadionie im. H. Reymana – arenie ceremonii otwarcia i zamknięcia III Igrzysk Europejskich w 2023 roku – w ciągu najbliższych kilkunastu miesięcy. Czekamy na odpowiedź miejskiej jednostki, która od kilku lat jest operatorem stadionu.

Remont dachu pierwszej trybuny nowego stadionu

Wcześniej w planie zamówień publicznych na drugi kwartał 2022 roku znaleźliśmy dwie pozycje: remont dachu trybuny od strony Błoń, wybudowanej jaki pierwszej (szacowany koszt 2,5 mln zł), i zakup dwóch nowych telebimów (300 tys. zł). ZIS potwierdza, że inwestycje te mają zostać sfinansowane z dotacji z budżetu państwa.

– Planowany zakres prac polegać będzie na wymianie płyt poliwęglanowych zadaszenia nad trybuną południową, naprawie uszczelnienia koryt dachowych wraz z remontem systemu rozmrażania, naprawie zabezpieczenia antykorozyjnego konstrukcji dachu wraz z wykonaniem dodatkowo wyjścia na dach – informuje Michał Sobolewski, rzecznik prasowy ZIS.

– Obecne telebimy stadionowe to urządzenia dziesięcioletnie, które wymagają coraz częstszych napraw, stąd warto wyposażyć obiekt w niezawodny sprzęt. Telebimy ze stadionu nadal będą używane przez Gminę Miejską Kraków – dodaje pracownik ZIS.

Remont po zalaniu

W ubiegłym roku doszło do zalania pomieszczeń w przyziemiu trybun wschodniej i zachodniej. Pieniądze na remont zostały pozyskane od ubezpieczyciela. Koszt prac ma wynieść 260 tys. zł.