Cracovia zagra ku czci Jana Pawła II

W związku z kanonizacją papieża Jana Pawła II 27 kwietnia, Cracovia, której Karol Wojtyła był sympatykiem, rozegra specjalny mecz pod nazwą „Jan Paweł II i Jego Cracovia”. Piłkarze wybiegną na boisko 29 kwietnia o godzinie 19:06.

Ten mecz to przede wszystkim  upamiętnienie wyjątkowego człowieka, jakim bez wątpienia był i pozostanie w naszych sercach Jan Paweł II. Z drugiej strony dla sympatyków Cracovii będzie to swoistego rodzaju podróż w przeszłość. Naprzeciw siebie stanie drużyna złożona z dawnych zawodników Pasów, którzy pamiętają wizytę w Watykanie z 2005 roku oraz obecna ekipa Cracovii.

– Chcieliśmy w sposób szczególny uczcić fakt, że Jan Paweł II zostanie świętym. Pojawił się pomysł, naszym zdaniem bardzo trafny, by rozegrać mecz piłkarski pomiędzy aktualnym zespołem "Pasów", a drużyną, która w 2005 roku miała zaszczyt uczestniczyć  w pielgrzymce do Watykanu. Uważamy, że Cracovia, której papież był kibicem, nie może lepiej uczcić kanonizacji Jana Pawła II, jak właśnie rozgrywając mecz na stadionie. Co więcej, będzie to spotkanie charytatywne, a dochód z niego zostanie przekazany Małopolskiemu Hospicjum dla Dzieci w Krakowie – Dariusz Guzik menedżer ds. Marketingu i PR Cracovia Kraków

Kogo zobaczymy przy ulicy Kałuży

W tym wyjątkowym meczu na boisko wybiegną: Kazimierz Węgrzyn, Arkadiusz Baran, Marcin Cabaj, Witold Wawrzyczek, Marek Baster, Paweł Nowak, Piotr Giza, Marcin Dudziński, Michał Świstak, Krzysztof Radwański, Marcin Makuch, Marek Citko, Łukasz Szczoczarz, czy Jacek Wiśniewski.

Bilety - cegiełki w cenie 2 zł (na sektory A, B oraz VIP – bilet-cegiełkę na sektor VIP mogą nabyć jedynie posiadacze karnetów na tenże sektor) można nabywać w Punktach Obsługi Kibica przy stadionie Cracovii. Mecz będzie miał charakter charytatywny, a dochód z niego zostanie przekazany na rzecz podopiecznych Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci w Krakowie.