Darmowy listopad na Wawelu

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W listopadzie zwiedzicie Zamek Królewski na Wawelu za darmo. W określonych godzinach bezpłatnie będziecie mogli obejrzeć wystawy stałe oraz wziąć udział w 100 lekcjach muzealnych.

W listopadzie od wtorku do niedzieli w godz. 13.00-17.00 będzie można zwiedzać bezpłatnie: Prywatne Apartamenty Królewskie, Skarbiec Koronny oraz Zbrojownię, a od 18 listopada dodatkowo Reprezentacyjne Komnaty Królewskie (w godz. 9.30-13.00 będą obowiązywać zwykłe ceny biletów na wystawy). Bezpłatne bilety można będzie nabyć online przed dniem zwiedzania oraz w dniu zwiedzania w kasach biletowych w godz. 9.00-16.00, przy czym jedna osoba może pobrać maksymalnie 5 biletów. Grupy obowiązuje rezerwacja.

W ramach akcji udostępniona zostaje także pula 100 bezpłatnych lekcji muzealnych, prowadzonych przez wawelskich edukatorów. Razem z nimi grupy szkolne będą miały okazję przeżyć fascynujące przygody w kontakcie z wyjątkowymi dziełami sztuki i pamiątkami historycznymi z zamkowych zbiorów oraz niesamowitymi miejscami zlokalizowanymi na wzgórzu wawelskim. Każdy temat przeznaczony jest dla konkretnej grupy wiekowej i realizuje podstawę programową wybranych przedmiotów szkolnych. Część lekcji zostanie zrealizowana dla grup polsko-ukraińskich oraz ukraińskich. Lekcje będą się odbywać w trzech formach: na wystawach, plenerowo oraz online.

Poza tym w listopadowe poniedziałki w godz. 9.30-13.00 otwarte będą bezpłatnie następujące wystawy stałe: Wawel Zaginiony, Wawel Odzyskany oraz Sztuka Wschodu. Namioty Tureckie.

11 listopada jedyną dostępną wystawą będzie Wawel Odzyskany, która będzie otwarta bezpłatnie w godz. 9.30 -17.00.