Defibrylatory dla MPK. „To większe bezpieczeństwo mieszkańców miasta”

Zdjęcie ilustracyjne fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Osiem defibrylatorów zostało przekazanych Miejskiemu Przedsiębiorstwu Komunikacyjnemu.

Radiowozy, w których znajdują się defibrylatory będzie można łatwo rozpoznać – zostały oznakowane specjalnymi naklejkami informacyjnymi. Każdy z inspektorów przeszedł odpowiednie szkolenie z obsługi urządzeń AED.

– Dzięki defibrylatorom w radiowozach inspektorzy ruchu będą mogli także w jeszcze większym zakresie udzielać pomocy w sytuacjach, gdy zagrożone jest zdrowie i życie nie tylko pasażerów tramwajów i autobusów, ale wszystkich mieszkańców oraz turystów przyjeżdżających do naszego miasta – powiedział Grzegorz Dyrkacz, wiceprezes zarządu MPK SA w Krakowie.

Zapytany o to, czy w przyszłości wszystkie radiowozy MPK zostaną wyposażone w tego rodzaju sprzęt, Marek Gancarczyk odpowiedział nam, że „to szansa na zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców miasta”.

– Zawsze insperktor ruchu drogowego będzie jeździł radiowozem z defibrylatorem, przez co łatwość dostępu do tego urządzenia będzie większa niż do tej pory – dodał w rozmowie z LoveKraków.pl.

Przypomnijmy, defibratory znajdują się również na trzech dużych pętlach: Dworzec Czyżyny, Krowodrza Górka i Czerwone Maki.