Deweloper wybuduje chodniki i drogę. Po remoncie mostu Dębnickiego zamkną ulicę

Widok m.in. na os. Podwawelskie fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W poniedziałek (6 listopada) rozpocznie się kolejna inwestycja deweloperska na os. Podwawelskim. Prywatny podmiot przebuduje chodnik oraz ułoży nową nawierzchnię na ul. Barskiej.

Od poniedziałku realizowana będzie inwestycja deweloperska, w ramach której powstanie hotel z mieszkaniami oraz garażem podziemnym przy ul. Konopnickiej (wjazd od strony ul. Barskiej). Wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu.

Deweloper w związku z tym zadaniem ma przebudować sieć energetyczną, teletechniczną, oświetleniową. Musi także zająć się modernizacją kanalizacji deszczową oraz wodociągami.

Wybudowane zostaną chodniki, ułożona nowa nawierzchnia jezdni. Prace będą dotyczyć odcinka ul. Barskiej od os. Podwawelskiego na wysokości budynku przy ul. Konopnickiej 33 (od miejsca zjazdu na parking podziemny budynku) do tunelu w ciągu ulicy Barskiej pod ul. M. Konopnickiej.

W związku z robotami wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu. Od 6 listopada jezdnia ul. Barskiej zostanie zwężona. Przejezdność będzie zachowana.

W późniejszym etapie – po zakończeniu remontu mostu Dębnickiego – ul. Barska zostanie zamknięta na fragmencie w rejonie tunelu (na ok. miesiąc), planowane jest też wprowadzenie ruchu wahadłowego.

Planowany termin zakończenia inwestycji to początek września 2024 roku.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Dębniki