Diler narkotykowy złapany na gorącym uczynku

fot. Komenda Powiatowa Policji w Krakowie

Zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających oraz sprzedaży narkotyków nieletniemu usłyszał 18-latek z gminy Mogilany. Grozi mu do trzech lat pozbawienia wolności.

29 sierpnia krakowscy policjanci zatrzymali mieszkańca gminy Mogilany, który rozprowadzał wśród nieletnich środki odurzające. Gdy udali się w okolice posesji 18-latka, zobaczyli, jak za gotówkę przekazuje on innej osobie prawdopodobnie narkotyki. W pierwszej kolejności policjanci podjęli interwencję wobec osoby, która dokonała zakupu.

– Okazał się nią 16-latek z gminy Mogilany. Funkcjonariusze potwierdzili, że nieletni zakupił cztery woreczki strunowe z zawartością marihuany za kwotę 100 złotych. Narkotyki te zostały zabezpieczone, a nieletni zatrzymany i przewieziony do komendy – tłumaczy Justyna Fil z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie.

Następnie mundurowi udali się do miejsca zamieszkania 18-latka. Podczas przeszukania ujawnili i zabezpieczyli 62 gramy marihuany oraz opakowanie z zawartością nowych pustych woreczków strunowych do pakowania narkotyków.

– Zabezpieczyli również gotówkę w walucie polskiej i obcej (euro i dolary), wobec podejrzenia, że może pochodzić z przestępstwa handlu narkotykami. Diler został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi – dodaje Justyna Fil.

31 sierpnia w Prokuraturze Rejonowej w Wieliczce 18-latek usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków i sprzedaży narkotyków nieletniemu. Dodatkowo prokurator zastosował wobec podejrzanego środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru. Za popełnione przestępstwa grozi mu do trzech lat pozbawienia wolności.

Z kolei 16-latek w Komendzie Powiatowej Policji w Krakowie usłyszał zarzut posiadania narkotyków. Ponieważ jest osobą nieletnią, materiały w jego sprawie zostaną skierowane do sądu rodzinnego z wnioskiem o zastosowanie środków wychowawczych.