Dłuższe autobusy pojadą do Niepołomic

Zdjęcie ilustracyjne fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Od początku roku akademickiego na linii 301 będą kursować autobusy przegubowe – informuje Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie.

Linia 301 to jeden z tzw. agloekspresów, czyli przyspieszonych linii aglomeracyjnych. Kursuje pomiędzy Nowym Kleparzem a Niepołomicami. Od października trasę tę będą obsługiwać 18-metrowe pojazdy. Z większych autobusów pasażerowie będą mogli korzystać w dni robocze.

Zmianę tę umożliwiło m.in. skorygowanie krawężników przy rynku w Niepołomicach, a także wprowadzenie nowej organizacji ruchu na samym dworcu w tym mieście.

– Dzięki wprowadzanym zmianom i udogodnieniom zostaje zwiększona dostępność, a także poprawie ulega jakość podróżowania liniami aglomeracyjnymi. Zwiększenie atrakcyjności KMK w krakowskim obwarzanku stanowi alternatywę dla podróżowania samochodem osobowym, a w rezultacie odciąża ulice Krakowa od samochodów prywatnych – podkreśla ZTP.

Agloexpresy funkcjonują już w wielu gminach ościennych. Największą popularnością wśród pasażerów cieszą się takie linie jak: 301 do gminy Niepołomice, 304 do gminy Wieliczka, 307 do gminy Michałowice/Zielonki czy 310 do gminy Wielka Wieś.