Domowe sposoby na czyszczenie pralki

Pralka to jeden z podstawowych elementów wyposażenia AGD w każdym mieszkaniu. Bez niej trudno byłoby myśleć o tak łatwym utrzymaniu w czystości nie tylko ubrań, ale także obuwia czy tekstyliów. Nie jest jednak tajemnicą, że w z czasem zabrudzeniu ulegają najważniejsze komponenty sprzętu, z bębnem na czele. Regularne usuwanie brudu to klucz nie tylko do pachnącego prania, ale także do przedłużenia żywotności urządzenia. Na szczęście istnieje kilka domowych sposobów na czyszczenie pralki, które okazują się bardzo skuteczne. Zatem jakie triki warto znać? Podpowiadamy.

Czyszczenie pralki – jak się przygotować?

Na czyszczenie pralki najczęściej decydujemy się w momencie, gdy ubrania zaraz po wyciągnięciu z bębna „witają” nas nieprzyjemnym zapachem. Jest to wyraźny sygnał, że w naszym urządzeniu zalega brud, który uniemożliwia jego prawidłowe działanie. Przed przystąpieniem do czyszczenia warto zatem zlokalizować miejsce, z którego wydobywa się fetor. W wielu przypadkach głównym winowajcą okazuje się guma przy drzwiczkach. Jeśli jednak jej umycie nie pomaga, trzeba szukać dalej, np. w dozowniku na proszek i inne detergenty lub w filtrach. Te miejsca są szczególnie narażone na osadzanie się brudu i kurzu, które tworzą nieprzyjemną dla nosa mieszankę zapachową.

Czyszczenie pralki – soda i ocet

Soda oczyszczona i ocet to duet, którego nie może zabraknąć w żadnej polskiej kuchni. Te podstawowe produkty codziennego użytku ułatwiają pieczenie i gotowanie, ale równie świetnie spisują się w roli naturalnych środków myjących. Z pomocą sody szybko i sprawnie wyczyścimy bęben urządzenia. Jak to zrobić? Do pojemnika na proszek należy wsypać ok. połowę opakowania i ustawić pranie na 90oC. Sodę można zastąpić szklanką octu.

Czyszczenie pralki – kwasek cytrynowy

W czyszczeniu pralki pomoże nam jeszcze jeden produkt prosto z szafki kuchennej, czyli kwasek cytrynowy. W jego przypadku należy postępować niemal identycznie jak z sodą lub octem. Do dozownika na detergenty wystarczy wsypać mniej więcej 1/3 szklanki produktu, włączyć najdłuższy możliwy czas prania i najwyższą temperaturę. Po całym zabiegu pralka będzie wolna od wszelkich osadów, plam i brzydkich zapachów. Więcej o tym na https://home.morele.net/.

Czyszczenie pralki – tabletki do zmywarki

Do mycia naszego urządzenia piorącego możemy używać nie tylko naturalnych substancji, bo równie skutecznym działaniem wykazują się tabletki do zmywarki. Jest to świetna alternatywa dla posiadaczy sprzętu do mycia naczyń, które jest już pewnego rodzaju standardem. Co trzeba zrobić? Do opróżnionego bębna wystarczy wrzucić dwie kostki detergentu, ustawić pranie na 60oC lub 90oC i czekać na zakończenie programu.

Artykuł powstał przy współpracy z https://home.morele.net/.

comments powered by Disqus