Dorota Ignatjew wygrała konkurs i pokieruje Starym Teatrem w Krakowie

fot. LoveKraków.pl
Dyrektor naczelna Teatru Nowego w Łodzi pokieruje teraz sceną narodową w Krakowie. Wygrała konkurs.
W drugim etapie konkursu na dyrektora Narodowego Starego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie zmierzyli się Bartosz Szydłowski oraz Dorota Ignatjew. Pierwszy z kandydatów zarządza Łaźnią Nową, natomiast Ignatjew jest dyrektorką Teatru Nowego w Łodzi. Ostatecznie to właśnie ona wygrała konkurs i pokieruje sceną narodową.

Informację w tej sprawie podczas środowej konferencji prasowej przekazała Hanna Wróblewska, szefowa Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Bartosz Szydłowski pogratulował zwycięstwa swojej kontrkandydatce: „Życzę zespołowi Starego wysokich lotów, rozwoju, nowych inspiracji. Krakowowi – mojemu Miastu – ośrodka, który będzie nas wszystkich prowokował do myślenia. Pisanie programu, dookreślanie wizji, to świetny czas, powrót do źródłowych pytań o sens naszej pracy, o publiczność, artystów i o Polskę. Wierzę, że będzie dobrze! A wszystkim, którzy mi zaufali i dołączyli do programu jaki wypracowałem, dziękuję bardzo! Gratuluję Dorocie Ignatiew i jej kolektywowi”.

W latach 1995-2003 Dorota Ignatjew występowała w Teatrze Polskim w Warszawie. Od 2003 r. była związana z Teatrem Narodowym w Warszawie, m.in. jako asystentka dyrektora artystycznego. W latach 2011-2016 pełniła funkcję zastępcy dyrektora ds. artystycznych Teatru Zagłębia w Sosnowcu. Z kolei w latach 2016-2020 była dyrektorką Teatru im. Osterwy w Lublinie. Od roku 2021 zajmuje stanowisko dyrektorki naczelnej Teatru Nowego w Łodzi.