Droga dla rowerów najprawdopodobniej nie zniknie z ulicy Grzegórzeckiej

Droga dla rowerów na ulicy Grzegórzeckiej fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Ścieżka rowerowa na ulicy Grzegórzeckiej najprawdopodobniej nie będzie zlikwidowana – dowiedzieliśmy się nieoficjalnie w urzędzie miasta. Decyzja ma zostać zakomunikowana na początku przyszłego tygodnia.

 Krakowski magistrat tydzień temu poinformował, że czekają nas zmiany w organizacji ruchu na ulicy Grzegórzeckiej. Do końca sierpnia miała zniknąć droga dla rowerów. Dzięki temu tramwaje i samochody jeździłyby po wydzielonych pasach. Przeciwnicy ścieżki rowerowej przekonywali prezydenta Krakowa, że po rozpoczęciu roku szkolnego tramwaje będą stały w korkach wspólnie z samochodami.

Ten argument, podnoszony w rozmowach m.in. przez przedstawicieli MPK, przechylił szalę na rzecz likwidacji ścieżki. Decyzję, po namowach, podjął wiceprezydent Andrzej Kulig.

Teraz okazuje się, że jego postanowienie we wtorek ma zmodyfikować prezydent Jacek Majchrowski. Skąd taka zmiana stanowiska? Kraków ubiega się o tytuł Zielonej Stolicy 2023, a zdjęcia ścieżki rowerowej na ulicy Grzegórzeckiej oraz opis zmian znalazły się w dokumentacji przesłanej jury.

W ocenie części urzędników likwidacja drogi dla rowerów mogłaby pozbawić miasto szans w walce o to wyróżnienie.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto Grzegórzki