Dzień dobry LoveKraków.pl: kwiaty i rośliny nie podobają się urzędnikowi

Gazeta Krakowska” pisze o piątkowej tragedii za zakopiance. W „Dzienniku Polskim” przeczytamy o zmianach w głosowaniu na radnych miejskich i dzielnicowyh. A „Gazeta Wyborcza” pisze o działaniach pracownika wojewódzkiego konserwatora zabytków, który walczy z miejskimi aktywistami, którzy chcieli posadzić kwiaty na zaniedbanym skwerze na skrzyżowaniu ul. Kącik i Traugutta.

Weekend na LoveKraków.pl:

Mieszkańcy winni dłuższemu zamknięciu ulicy
http://lovekrakow.pl/aktualnosci/mieszkancy-winni-dluzszemu-zamknieciu-ulicy_25834.html

Urodzinowa impreza Tauron Areny [ZDJĘCIA]
http://lovekrakow.pl/galeria/urodzinowa-impreza-tauron-areny-krakow-zdjecia_3833.html

Prawo jazdy za łapówkę. Kolejni zatrzymani
http://lovekrakow.pl/aktualnosci/prawo-jazdy-za-lapowke-kolejni-zatrzymani_25849.html

Kolejny odcinek torów gotowy. Pasażerowie odczują zmianę
http://lovekrakow.pl/aktualnosci/kolejny-odcinek-torow-gotowy-pasazerowie-odczuja-zmiane-video_25846.html

Dziś na naszym portalu:

- Zdrada jest grą o rząd dusz (Rozmowa)
- Na rozkopaniu Myślenickiej się nie skończy
- Wisła i Cracovia wracają do pracy

Gazeta Wyborcza: Zielona samowolka w Internecie

Pracownikowi urzędu Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków nie podoba się, jakie rośliny i gdzie sadzą miejscy aktywiści na obszarach uznanych za zabytkowe. W najbliższą środę 13 czerwca nieformalna grupa aDasie, wspólnie z dziećmi i licealistami ze Szwecji, miała sadzić kwiaty i rośliny ozdobne na zaniedbanym skwerze na skrzyżowaniu ul. Kącik i Traugutta. Tym razem jednak ich akcję zablokowano. Głosy krytyki w tej sprawie spadły na głównego przeciwnika akcji aDasie, Tomasza Grabowskiego, pracownika wojewódzkiego konserwatora zabytków. Więcej w „Gazecie Wyborczej”. Grabowski wypowiadał się niepochlebnie o całej akcji w Internecie.

Dziennik Polski: Wybory do rad dzielnic muszą być zorganizowane osobno

W gazecie przeczytamy dziś o plusach i minusach głosowania na radnych miejskich i dzielnicowych w jednym dniu. Zapis w projekcie nowelizacji Kodeksu wyborczego jest jednoznaczny – nie wolno przeprowadzać wyborów do rad dzielnic w tym samym dniu, którym odbywają się wybory samorządowe, parlamentarne, prezydenckie czy do Parlamentu Europejskiego. I wszystko wskazuje na to, że już w przyszłym tygodniu Sejm uchwali taki zakaz. – To złe rozwiązanie – ocenia Bogusław Kośmider (PO), przewodniczący Rady Miasta Krakowa. Według niego, organizowanie głosowań na radnych miejskich i dzielnicowych w jednym dniu sprawiało, że tych drugich wybierało niewiele mniej osób niż tych pierwszych. – Frekwencja w osobnych wyborach do rad dzielnic będzie bardzo niska – mówi Bogusław Kośmider.

Gazeta Krakowska: Po tragedii drogowej na zakopiance. - Wciąż słyszymy ten krzyk dzieci...

W „Gazecie Krakowskiej” znajdziemy dziś m.in. reportaż o piątkowej tragedii na zakopiance. Tuż przed godziną 11, w piątek, na zakopiance między Lubniem a Rabką Zdrojem, dokładnie w miejscowości Tenczyn, doszło do zderzenia tira i autobusu wiozącego dzieci z wycieczki szkolnej. Z relacji świadków wynika, że jeden z pojazdów nagle zjechał na przeciwległy pas. W wypadku poszkodowanych było 48 osób. Wczoraj wciąż hospitalizowanych było 11: sześcioro dzieci i pięć osób dorosłych. Mają złamania, są potłuczeni.

comments powered by Disqus