Dzień dobry LoveKraków.pl: ZIKiT przejął się losem krakowskich żab

Dzień dobry w czwartek. W dzisiejszej prasie przeczytamy m.in. o obietnicy ministra Joachima Brudzińskiego dotyczącej podwyżek dla policjantów, śledztwie w sprawie uchwalenia planu zagospodarowania przestrzennego „Tonie Zachód”, a także o pomyśle na ratowanie krakowskich… żab.

Środa na LoveKraków.pl:

Na Dietla wyłącznie jeden pas. Będą tam miejsca parkingowe 
http://lovekrakow.pl/aktualnosci/na-dietla-wylacznie-jeden-pas-beda-tam-miejsca-parkingowe_25035.html

Na Ruczaju znaleziono przedmiot przypominający granat. Policja uspokaja 
http://lovekrakow.pl/aktualnosci/na-ruczaju-znaleziono-przedmiot-przypominajacy-granat-policja-uspokaja-ze-ladunek-nie-zagraza-niebezpieczenstwu_25046.html

Proces ws. śmierci J. Ziobry. Rodzina zaskoczona ruchem prokuratury
http://lovekrakow.pl/aktualnosci/proces-ws-smierci-j-ziobry-rodzina-zaskoczona-ruchem-prokuratury_25043.html

Koń upadł pod Wawelem. Dorożkarze wyjaśniają
http://lovekrakow.pl/aktualnosci/kon-upadl-pod-wawelem-dorozkarze-wyjasniaja_25034.html

Dziś na naszym portalu:

Zabił i podpalił mieszkanie. Chce niższego wyroku

Budowa ścieżek ‘2018. Co, gdzie, kiedy?

Muzeum Historii Fotografii rozpoczęło przeprowadzkę

Basen olimpijski. Drugie podejście ZIS-u

Gazeta Wyborcza: Jak urzędnicy losem krakowskich żab się przejęli

W "Wyborczej" przeczytamy dziś m.in o ratowaniu płazów przez Mariusza Waszkiewicza, prezesa Towarzystwa na Rzecz Ochrony  Przyrody. Okazuje się, że losem krakowskich żab, które migrując, giną pod kołami samochodów, przejęli się również urzędnicy Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu. Zapowiadają współpracę z ekologami – najpierw chcą ustalić, gdzie w Krakowie znajdują się żabie trasy, a potem: – Najsensowniejsze rozwiązanie to powiadamianie kierowców o migracjach płazów za pomocą aplikacji. Jacek Michał Pyclik z ZIKiT zapowiada wprowadzenie do aplikacji „O! strzegator” informacji o miejscach, którędy wędrują żaby. Ostrzeżenia dostawać będą kierowcy, który znajdują się w okolicy ulic: Odmętowej, Podmokłej, Niebieskiej i Osterwy.

Dziennik Polski: Minister Brudziński przywiózł samorządom pieniądze, a policjantom – listy gratulacyjne

W Dzienniku Polskim przeczytamy o wizycie szefa MSWiA, Joachima Brudzińskiego w Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie. Tam minister Brudziński wręczył wójtom i starostom promesy gwarantujące dofinansowanie usuwania szkód powodziowych. W sumie na 70 inwestycji będzie ponad 33 mln zł. Ale minister Brudziński miał też nową dobrą wiadomość dla małopolskich samorządów. Chodzi o dodatkowe 36 mln zł na drogi lokalne. O te pieniądze będą się mogły starać nawet te gminy, których do tej pory nie było stać na sfinansowanie modernizacji dróg. Niespełna dwie godziny później Joachim Brudziński też mówił o pieniądzach. Tym razem dla policji, ale była to już tylko obietnica podwyżek.

Gazeta Krakowska: Żądają śledztwa: kto pomógł radnej prezydenta Krakowa w inwestycji

Gazeta Krakowska pisze dziś m.in. o tym, że Komisja Rewizyjna Rady Miasta Krakowa wystąpiła wczoraj do prokuratury o zbadanie, czy przy uchwalaniu planu zagospodarowania przestrzennego „Tonie Zachód” nie doszło do złamania prawa. Jak czytamy w GK: Na wniosek radnych z prezydenckiego klubu przesunięto prace nad planem zagospodarowania dla osiedla Tonie. Dzięki temu pozwolenie na zabudowę wielorodzinną otrzymała ich klubowa koleżanka Anna Prokop-Staszecka i sześciu innych wnioskodawców. Radna otrzymała pozwolenie na zabudowę wielorodzinną 6 lutego, a więc dwa dni przed wejściem w życie planu.

comments powered by Disqus