Dzień dobry LoveKraków.pl: gwałciciel i pedofil z Małopolski chcą wypisać się z rejestru

Gazeta Krakowska” pisze dziś o gwałcicielu i pedofilu z Małopolski, którzy chcą wypisać się z publicznego rejestru przestępców na tle seksualnym. W „Dzienniku Polskim” przeczytamy o rocznicy powstania Domu Jana Matejki i jego remoncie. A „Gazeta Wyborcza” publikuje rozmowę z Janem Janczykowskim, który od 15 lat sprawuje funkcje wojewódzkiego konserwatora zabytków w Małopolsce. 

Czwartek na LoveKraków.pl:
- Wychodzą z pubów czy barów i jeszcze dobijają się wódeczką ze sklepu
http://lovekrakow.pl/aktualnosci/urzad-pyta-krakowian-o-nocna-prohibicje_24349.html

- Bezpieczeństwo, nowoczesność i frajda. Zakup samochodu nie musi być koszmarem [ROZMOWA]
http://biznes.lovekrakow.pl/aktualnosci/bezpieczenstwo-nowoczesnosc-i-frajda-zakup-samochodu-nie-musi-byc-koszmarem-rozmowa_24174.html

- Krakowska huta poszerza asortyment. Lakierowana blacha i stal nowej generacji http://biznes.lovekrakow.pl/aktualnosci/krakowska-huta-poszerza-asortyment-lakierowana-blacha-i-stal-nowej-generacji_24345.html

- Budowa Trasy Łagiewnickiej rozpoczęta
http://lovekrakow.pl/aktualnosci/budowa-trasy-lagiewnickiej-rozpoczeta_24351.html

Dziś na naszym portalu:

- Fala mrozów przed nami. Jak pomóc bezdomnym?
- Surma: Tydzień nie dawali mi żyć
- Weekend w pigułce (24 -25 lutego)

Gazeta Wyborcza: Pielgrzymki znajomych szybko się skończyły
W „Gazecie Wyborcze” znajdziemy dziś m.in. rozmowę z Janem Janczykowskim, który od 15 lat sprawuje funkcje wojewódzkiego konserwatora zabytków w Małopolsce. – Unieważnienie planów miejscowych w 2003 roku wielkim błędem. Tamta ustawa była katastrofą i dziwię się, że służby pokroju CBA chyba w ogóle się tym nie zainteresowały. Plany miejscowe nie były może doskonałe, ale dawały podstawę do działania. Dziś zgodnie z przepisami mam dwa tygodnie na uzgodnienie takiego planu. Dla obszarów, gdzie znajduje się dużo zabytków, przeanalizowanie tego jest nierealne. Potrzebuję więcej czasu albo więcej ludzi – mówi Jan Janczykowski.

Dziennik Polski: U Jana Matejki poczujecie się jak na przełomie XIX i XX w
Na widzów Muzeum Narodowego w Krakowie czekają niespodzianki. Wszystko z okazji rocznicy powstania oddziału Dom Jana Matejki, który otwarto 6 marca 1898 roku. Zobaczymy m.in. zbrojownię. To miejsce, w którym zgromadzono elementy ubioru rycerskiego i kostiumów, z któ- rych Matejko korzystał jako z rekwizytów przy malowaniu swoich obrazów historycznych. Poza tym powróci też wystawa fotografii i rysunków w Sali Polichromii. Dom Jana Matejki to jedno z nielicznych w kraju muzeówpracowni artystów, w dodatku bardzo dobrze zachowane.

Gazeta Krakowska: Gwałciciele i pedofile chcą wypisywać się z rejestru
– Dwaj mężczyźni z Małopolski prawomocnie skazani za gwałty złożyli wnioski o wyłączenie ich danych i wizerunków z tzw. publicznego rejestru przestępców na tle seksualnym – pisze „Gazeta Krakowska”. Okazuje się, że o wypisanie z rejestru pierwszy wnosił 29-letni Sebastian S. prawomocnie skazany na 12 lat więzienia za gwałt, rabunek i próbę zabójstwa swojej babci. Z rejestru chciał też zniknąć pedofil Mateusz W. z Nowej Dęby na Podkarpaciu. Krakowski sąd nie uwzględnił ich prośby. Decyzja wobec jednego z nich jest już prawomocna, wobec drugiego jeszcze nie. "Gazeta Krakowska" przypomina, że Ministerstwo Sprawiedliwości 1 stycznia br. opublikowało Rejestr Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym. Każdy może w części jawnej sprawdzić tam osoby skazane za takie przestępstwa, także dokonane na dzieciach.

comments powered by Disqus