Dzień Otwarty w Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Krakowie - wybierz dobry kierunek na przyszłość

Wybór dalszej ścieżki edukacji i kariery to jedna z najtrudniejszych decyzji, przed którymi stają uczniowie liceów i techników. Ogromna liczba szkół oraz kierunków rozwoju często wzbudza mętlik w głowie maturzystów i pozostawia z pytaniami: „Czy to mi się przyda?”, „Co ja po tym będę robił?”.

Dlatego, jak co roku Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Krakowie zaprasza na Dzień Otwarty, podczas którego maturzyści będą mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną w nadchodzącym roku akademickim, a także zobaczyć, jak w praktyce można wykorzystać wiedzę zdobytą w czasie nauki w WSZiB.

Otwórz się na nowe możliwości

Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości zaprasza młodzież klas maturalnych oraz wszystkich zainteresowanych rozpoczęciem edukacyjnej przygody na Dzień Otwarty, który odbędzie się 7 marca 2024 roku (czwartek) od godziny 9.00 przy al. Kijowskiej 14 w Krakowie. Jak co roku, podczas spotkania będzie można zapoznać się z ofertą dydaktyczną uczelni, a także wziąć udział w warsztatach oraz wykładach specjalnie przygotowanych przez studentów i nauczycieli akademickich. Ponadto odwiedzający będą mogli zwiedzić uczelnię, porozmawiać z wykładowcami oraz zapoznać się z ofertami pracy, praktyk i staży. Na gości czekać będą także punkty informacyjne dotyczące kierunków studiów, stoiska wydziałów i organizacji studenckich oraz konkursy z nagrodami. Szczegółowy program dnia otwartego oraz formularz zapisu na darmowe prelekcje można znaleźć pod tym linkiem.

Uczestnicy będą mogli wziąć udział w spotkaniach poświęconych kilku aktualnie modnym tematom, które związane są ze światem marketingu online i influencerów, jak chociażby wystąpienie „Fenomen Kasi Tusk. Od szafiarki i blogerki po właścicielkę marki La Rondé”. Omawiane zagadnienia dotyczyć będą aktualnych zarobków oraz procesu budowania marki osobistej w sieci. Uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję zgłębić zagadnienia związane z social mediami oraz zaznajomić się ze specyfiką korzystania z mediów społecznościowych w Polsce i innych krajach Europy, Rosji, Chinach oraz Korei.

W ramach wydarzenia odbędą się również spotkania dotyczące przygotowania uczestników do wejścia na rynek pracy, efektywnego przeprowadzania rozmów kwalifikacyjnych oraz doskonalenia umiejętności autoprezentacji. Będzie to również doskonała okazja do tego, aby dowiedzieć się, jak połączyć studia z pracą. Nie zabraknie wystąpień związanych z psychologią, dotyczących komunikacji niewerbalnej, inteligencji emocjonalnej oraz samych emocji. Dużą frekwencją z pewnością będą cieszyć się warsztaty i wystąpienia związane z cyfryzacją, bezpieczeństwem w sieci oraz wykorzystywaniem narzędzi AI.

Jak zostać inżynierem – dowiedz się z WSZiB

Dla osób zainteresowanych branżą informatyczną oraz logistyczną Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Krakowie organizuje cykl spotkań pod tytułem „Jak zostać inżynierem?”. Podczas dziesięciu spotkań w siedzibie szkoły przy al. Kijowskiej 14 specjaliści z branży IT oraz wykładowcy będą dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem. Nie będą to zwykłe wykłady, a możliwość dogłębnego poznania dziedziny, która obecnie jest jedną z najbardziej obiecujących ścieżek kariery.

Podczas najbliższego spotkania – 21 marca 2024 r. odbędą się dwie prelekcje, które z pewnością przydadzą się każdemu, kto rozważa karierę w branży IT. O godzinie 9.00 rozpocznie się wykład „Komunikacja w zespołach projektowych IT. Jaka jest rola Scrum Mastera w organizacjach zwinnych?” dr Magdaleny Kowalskiej-Musiał. Dotyczyć on będzie tajników komunikacji werbalnej i niewerbalnej w zespołach projektowych, metodyki Agile oraz funkcji i kompetencji Scrum Mastera w zespołach projektowych. Z kolei o godzinie 11.00 inż. Karol Hryc przeprowadzi warsztaty „Odzyskiwanie danych z nieuszkodzonych nośników”, podczas których pokaże, jak poradzić sobie z jednym z najczęstszych incydentów pracy na komputerze.

Kolejne spotkania w ramach cyklu „Jak zostać inżynierem?” będą poruszać kwestie bezpieczeństwa w sieci, pracy grafika i projektanta oraz pierwszych kroków w branży IT.

Na wszystkie spotkania obowiązują zapisy, których można dokonać pod tym linkiem.

Więcej informacji i pełen harmonogram spotkań można znaleźć na stronie internetowej WSZiB oraz pod tym linkiem.

Wybór odpowiedniej uczelni nie jest najłatwiejszy. Dlatego Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Krakowie chce, by dzięki uczestnictwu w Dniu Otwartym i prelekcjach kandydaci przekonali się, który kierunek studiów okaże się ich idealną ścieżką rozwoju, i podjęli mądrą decyzję.

News will be here