Dziś przy Barbakanie można zaszczepić się przeciw covid i grypie

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

– Tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości w Małopolsce połączone będą z akcją „Szczepimy się dla Niepodległej” – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Dziś (czwartek) do godziny 16 przy Barbakanie będzie możliwość przyjęcia jednodawkowego preparatu Johnson&Johnson, ale i pierwszej, drugiej lub trzeciej dawki szczepionek. Uprawnieni skorzystają także z darmowej szczepionki przeciwko grypie.

– Po raz kolejny przygotowałem akcję umożliwiającą łatwe skorzystanie ze szczepień przeciwko covid-19. Punkty szczepień zostaną uruchomione w 13 lokalizacjach – przy okazji obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Dlatego też projekt nosi nazwę „Szczepimy się dla Niepodległej” – mówił wojewoda Łukasz Kmita.

– Świadoma decyzja o zaszczepieniu się – w kontekście tak ważnego dla Polaków święta – nabiera szczególnego wymiaru. Chcemy przypominać, że na każdym z nas spoczywa cząstka odpowiedzialności za to, co wydarzy się dalej. Odpowiedzialności za siebie, za najbliższych, za otoczenie, w którym funkcjonujemy – zaznaczył.

Sto pierwszych zaszczepionych w tym dniu – w każdym punkcie – otrzyma biało-czerwoną flagę.