Festiwal Muzyki Filmowej przeniesiony na przyszły rok

Festiwal Muzyki Filmowej odbędzie się dopiero za rok fot. Paulina Frączek
Festiwal Muzyki Filmowej przełożony na inny termin. Z powodu pandemii koronawirusa wydarzenie zostało przeniesione na 2021 rok.

Jak już informowaliśmy, w związku z epidemią koronawirusa organizacja majowych festiwali stoi pod znakiem zapytania. Więcej >>> O filmowej wiośnie możemy zapomnieć?

W czwartek Krakowskie Biuro Festiwalowe wydało oficjalny komunikat, w którym informuje o odwołaniu Festiwalu Muzyki Filmowej, który miał się odbyć w dniach 26 maja – 1 czerwca.

Nowy termin

Znany jest już nowy termin festiwalu. Fani wydarzenia będą jednak musieli uzbroić się w cierpliwość i poczekać do przyszłego roku. FMF odbędzie się w dniach 25 – 30 maja 2021 roku.

– Choć program festiwalu jest dopracowany w każdym szczególe, a bilety na większość koncertów wyprzedane, realizacja FMF-u nie będzie niestety w tym roku możliwa. Nikt nie może dziś z całą pewnością i odpowiedzialnością przewidzieć momentu zakończenia pandemii COVID-19 , ani jej długofalowych skutków, z którymi przyjdzie się nam zmierzyć – informuje Izabela Helbin, dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego, organizatora FMF.

Przygotowania do wydarzenia wymagają wielomiesięcznych przygotowań przez kilkaset osób. Organizatorzy przyznają, że tak wielkie logistyczne przedsięwzięcie w obliczu pandemii koronawirusa nie jest możliwe do zrealizowania w ostatniej chwili i w dowolnym czasie.

Muzyczne spotkanie za rok

– Nie możemy odwlekać decyzji o przełożeniu festiwalu. Podjęliśmy rozmowy ze wszystkimi zaangażowanymi twórcami, aby potwierdzić ich dyspozycyjność w maju przyszłego roku – mówi Robert Piaskowski, dyrektor artystyczny FMF. – Dążymy do zrealizowania całości zaplanowanego programu w 2021 roku. Będziemy także próbowali wzmocnić go dodatkowymi pomysłami.

Organizatorzy wydarzenia prowadzą rozmowy z artystami. Wiadomo już, że wszystkie zaplanowane koncerty zostaną przeniesione na przyszły rok. Wyjątkiem jest jednak Stranger Things Live – rozmowy z wykonawcami nadal trwają.

W związku z zaistniałą sytuacją festiwal przenosi się do sieci. W maju na facebookowym profilu wydarzenia i antenie RMF Classic zostaną rozstrzygnięte konkursy „Polska Ścieżka Dźwiękowa 2019” i „FMF Young Talent Award 2020”. Zwycięzcy wykonają swoje nagrodzone suity w 2021 roku. „Nagroda Kilara” i „Ambasadora FMF” zostanie przyznana za rok.

 

comments powered by Disqus