Noc Muzeów odwołana

Tegoroczna Noc Muzeów została odwołana fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
Tegoroczna Noc Muzeów została odwołana w związku z epidemią koronawirusa.

Noc Muzeów miała się odbyć w nocy z 15 na 16 maja. Z powodu epidemii koronawirusa tegoroczne wydarzenie zostało odwołane.

–  W sytuacji, kiedy cały świat zmaga się z epidemią, naszym obowiązkiem jest zapewnienie ciągłości funkcjonowania instytucji oraz zabezpieczenie naszego wspólnego dobra, jakim są zbiory muzealne – napisali w oświadczeniu Katarzyna Olesiak, dyrektor wydziału kultury urzędu miasta i Marek Świca, przewodniczący Stałej Konferencji Muzeów Krakowskich i dyrektor Muzeum Fotografii w Krakowie

Zwiedzaj online

Muzea w całej Polsce są nieczynne do odwołania. Nie oznacza to jednak, że do końca musimy rezygnować z obcowania ze sztuką, ponieważ większość muzeów zachęca do wirtualnych odwiedzin. Dzięki temu muzea są nadal „otwarte” dla publiczności.

Wiele instytucji przygotowało wirtualne oprowadzania po wystawach czy galeriach, zajęcia edukacyjne czy wykłady. Więcej na ten temat >>> Muzea zapraszają w swoje progi. Tym razem online

– Tak jak wszyscy czekamy na moment, w którym będziemy znowu mogli wyjść na ulicę, wrócić do normalnej pracy, kiedy ponownie otworzymy drzwi do nie tylko krakowskich muzeów – informują organizatorzy Nocy Muzeów w Krakowie.

Czerwiec bez Nocy Tańca

W związku z epidemią została również organizowana w Krakowie Noc Tańca, zaplanowana na 6 czerwca. Wydarzenie – podobnie jak Noc Muzeów – było jednym z punktów Krakowskich Nocy.

–  Jesteśmy zmuszeni odwołać tegoroczną Noc Tańca w związku z ogłoszeniem na obszarze Polski stanu epidemii oraz całkowitym zakazem organizowania widowisk i innych zgromadzeń. Mamy nadzieję, że ta decyzja, podyktowana troską o bezpieczeństwo organizatorów i odbiorców tego wydarzenia, spotka się z Państwa zrozumieniem – napisali organizatorzy.

Organizatorzy planują zamieścić materiały video z pokazów, spektakli czy warsztatów tanecznych na stronie www.krakowskienoce.pl. Dlatego też zwracają się z prośbą do uczestników wydarzenia o przesłanie linków do tanecznych inicjatyw (adres: Renata.Poplawska@um.krakow.pl), aby mogły trafić na stronę internetową wydarzenia.

comments powered by Disqus