GDDKiA rozpoczyna budowę kładki na zakopiance

Obiekt połączy ulice Żary i św. Rity w Mogilanach. Ma być gotowy w listopadzie tego roku.

Nowe przejście dla pieszych nad zakopianką powstanie w południowej części Mogilan, w okolicy przystanku autobusowego Włosań. Tym odcinkiem drogi między Krakowem w Myślenicami każdego dnia przejeżdża ponad 52 tysiące samochodów. Od 2017 roku były w tym miejscu trzy wypadki z udziałem pieszych.

– Kładka zostanie zbudowana na trzech podporach – dwie będą po obu stronach zakopianki, a trzecia w środku, między jezdniami. Konstrukcja będzie miała 3,4 m szerokości i 40 m długości i będzie biec 6 m nad DK7. Wejście na kładkę będzie dostępne za pomocą schodów i wind. Koszt inwestycji to 6 mln zł. Prace planujemy zakończyć w listopadzie tego roku – informuje Kacper Michna z GDDKiA.


Prace rozpoczną się w piątek 9 lutego od demontażu wyspy przy skrzyżowaniu zakopianki i ul. Żary. Z tego powodu zostanie zamknięty pas skrętu w prawo, ale sam wjazd na ul. Żary z zakopianki będzie utrzymany. 

To będzie siódma kładka między Krakowem w Myślenicami. Niebawem zacznie się budowa pięciu kolejnych: trzech w Libertowie oraz w Głogoczowie i Myślenicach.

News will be here