Igrzyska europejskie. Potrzeba ośmiu tysięcy wolontariuszy

fot. mat. prasowe

Spółka Igrzyska Europejskie 2023 ruszyła z drugą turą naboru wolontariuszy. W pierwszym etapie zgłosiło się blisko pięć tysięcy osób.

Do rozpoczęcia igrzysk europejskich pozostało mniej niż pięć miesięcy. Do Krakowa, Krynicy-Zdroju, Zakopanego, Tarnowa, Nowego Targu, Nowego Sącza, Krzeszowic, a także do Chorzowa, Rzeszowa i Wrocławia przyjadą sportowcy z całej Europy. Do prawidłowego przebiegu wydarzenia potrzeba blisko ośmiu tysięcy wolontariuszy.

Druga runda rekrutacji

17 stycznia komitet organizacyjny igrzysk europejskich ogłosił drugą rundę naboru wolontariuszy. Dotychczas zgłosiło się 4836 osób.

Organizatorzy czekają jednak nie tylko na młodych ludzi. Oferta jest skierowana również do seniorów i specjalnie dla nich przygotowano formularze w wersji papierowej. Warto podkreślić, że znajomość języków obcych nie jest konieczna. To dodatkowy atut przy rekrutacji, ale przewidywane są też stanowiska, na których znajomość języków nie będzie wymagana.

Termin zgłoszeń upływa 31 marca. W kwietniu rozpocznie się drugi etap rekrutacji, który będzie polegać na rozmowach kwalifikacyjnych. Komitet Organizacyjny szacuje, że do sprawnego przeprowadzenia imprezy potrzebne będzie wsparcie około 8 tysięcy wolontariuszy.

Wszelkie dane na temat wolontariatu przy Igrzyskach Europejskich Kraków-Małopolska 2023 można znaleźć na stronie internetowej www.ie2023.pl/wolontariat