Jacek Majchrowski o referendum: To jest zabawa pod publiczkę

Jacek Majchrowski podczas głosowania w 2014 roku fot. Adam Fraczek

Prezydent Krakowa stwierdził w rozmowie z LoveKraków.pl, że próba organizacji referendum w sprawie Igrzysk Europejskich w 2023 roku jest „zabawą panów pod publiczkę”.

W poniedziałek dwóch radnych klubu Kraków dla Mieszkańców zaproponowało przeprowadzenie w październiku referendum w sprawie organizacji Igrzysk Europejskich w 2023 roku. Łukasz Gibała tłumaczył, że organizacja dużej i kosztochłonnej imprezy powinna być poparta wolą mieszkańców.

– To jest zabawa panów pod publiczkę. Odsyłam ich do odpowiednich instytucji – w ten sposób Jacek Majchrowski skomentował pomysł radnych Łukasza Gibały i Łukasza Maślony. Wymienił m.in. Sejm RP oraz premiera.

Prezydent przypomniał, że w zeszłym tygodniu odbyło się spotkanie z Europejskim Komitetem Olimpijskim, które określił jako „pierwsze merytoryczne”. – Widzę światełko w tunelu. Sądzę, że pewne sprawy będą wyjaśnione w czerwcu – mówił Jacek Majchrowski. – My jako miasto oraz województwo zrobiliśmy wszystko, co do nas należało i czekamy teraz na rozwiązanie kwestii finansowych – dodał.

Jacek Majchrowski oczekuje również na przyjęcie specustawy, która przyspieszy proces inwestycyjny. – Jeśli nie będzie specustawy, to nie ma mowy, abyśmy ze wszystkim zdążyli – zaznaczył.

 

News will be here