Jarmark wielkanocny powraca po 2 latach do Krakowa

jarmark wielkanocny w 2019 roku fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
Ze względu na pandemię jarmark wielkanocny nie mógł się odbyć w 2020 i 2021 roku. Teraz powraca jarmark barwny, eksponujący regionalne produkty i nawiązujący do wielkanocnych tradycji oraz dziedzictwa kulturalnego miasta. Wydarzenie odbędzie się na Rynku Głównym w dniach 7–18 kwietnia.
W trakcie tegorocznego jarmarku swoje produkty zaprezentuje ok. 80 wystawców. Oferowany asortyment będzie nawiązywać do tradycji świąt Wielkiej Nocy, ze szczególnym uwzględnieniem regionalnych wyrobów rękodzielniczych i rzemieślniczych - czytamy w komunikacie magistratu.

‒ Cieszę się, że możemy powrócić na krakowski Rynek po dwuletniej przerwie i zaprezentować kiermasz w odmienionej formie i kolorystyce. Nasi stali bywalcy z pewnością zauważą zmodyfikowany układ stoisk wystawienniczych, nowe, oryginalne dekoracje a także asortyment, w którym mocniej eksponujemy nawiązanie do lokalnego rzemiosła – wprowadzone zmiany przybliża Wiesław Jopek, prezes Kongregacji Kupieckiej, który zaprasza do odwiedzania targów.

Organizatorzy wydarzenia zadbali również o program artystyczny, w którym znalazły się występy regionalnych zespołów i propozycje nawiązujące do małopolskich tradycji. Ważnym punktem będzie także uroczyste święcenie wielkanocnych koszyczków w Wielką Sobotę, o godz. 11.00 z udziałem włodarzy miasta i kościoła krakowskiego.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto