Jeszcze trzy tygodnie utrudnień na A4 w Tyńcu

fot. GDDKiA

GDDKiA zakończyła remont dylatacji na A4 w Tyńcu na jezdni w stronę Tarnowa. Teraz jednak te same prace trzeba wykonać na jezdni w stronę Katowic.

Ze sporymi utrudnieniami w rejonie węzła Kraków Tyniec kierowcy mają do czynienia od miesiąca. We wrześniu Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rozpoczęła wymianę dylatacji na moście, co wymusiło zmianę organizacji ruchu.

Drugi etap

Początkowo prace były prowadzone na jezdni w stronę Tarnowa. Ten etap został już zakończony i w nocy z niedzieli na poniedziałek drogowcy przenieśli się na jezdnię w stronę Katowic.

– Na jezdni południowej zostały wprowadzone trzy pasy ruchu: dwa w kierunku Tarnowa i jeden w kierunku Katowic, a na jezdni północnej jeden pas w kierunku Katowic – tłumaczy Monika Skrzydlewska z GDDKiA.

1 listopada z utrudnieniami

Przed dniem Wszystkich Świętych kierowców czeka jeszcze jedna zmiana, ale będzie ona dotyczyła tylko przesunięcia prac z prawego pasa na lewy. Ma się to stać 28 października. Analogicznie, ruch przesunięty zostanie z jednego pasa na drugi.

Na ulgę przed okresem wzmożonego ruchu nie ma co liczyć. Według zapowiedzi GDDKiA, prace zakończą się 10 listopada.

Kładka otwarta

Do połowy listopada mają natomiast potrwać prace remontowe na kładce pieszo-rowerowej przy stopniu wodnym „Kościuszko”. Przez kilka tygodni, na czas wymiany nawierzchni, obiekt był całkowicie zamknięty dla ruchu. Teraz można już przedostać się na drugą stronę, choć możliwe są częściowe wygrodzenia fragmentów kładki.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Dębniki
comments powered by Disqus