News LoveKraków.pl

Kawiarnia w pawilonie na Zakrzówku już otwarta

W nowo wybudowanym pawilonie na Zakrzówku działa już kawiarnia. Lokal w tym miejscu miał zostać otwarty jeszcze w ubiegłym sezonie, ale pojawiły się problemy.

Zarząd Zieleni Miejskiej rozpisywał przetarg na dzierżawę lokalu w pawilonie przy ul. Wyłom kilka razy. W pierwszym przypadku zgłosiło się pięć firm, ale kiedy było już blisko podpisania umowy, kolejni potencjalni dzierżawcy rezygnowali. Za drugim razem nie zgłosiła się żadna firma.

Pod koniec ubiegłego roku urzędnicy zmienili strategię: zaoferowali znacznie większą powierzchnię. Nie tylko przeznaczyli pod dzierżawę więcej przestrzeni na parterze, ale też dołożyli do tego jeszcze 170 mkw na pierwszym piętrze, z którego roztacza się widok na zalew. To łącznie prawie pięć razy więcej miejsca w budynku. Oprócz tego w ofercie – bez zmian – była również przestrzeń na zewnątrz, z myślą o ustawieniu stolików, ale też urządzeń do sprzedaży kawy czy lodów.

Już otwarte

W ostatnich dniach trwały ostatnie przygotowania do otwarcia kawiarni. Przez przeszkloną elewację można już było zobaczyć stoliki i inne elementy wyposażenia, a nad wejściem pojawił się szyld z nazwą lokalu.

Teraz można już przyjść i samemu sprawdzić ofertę. Według informacji dostępnych w internecie, godziny otwarcia wyznaczono na 9-20.

Problem w parku Reduta

Na wypicie kawy wśród zieleni muszą jeszcze poczekać mieszkańcy, korzystający z parku Reduta. Pierwsza próba znalezienia nowego operatora zakończyła się fiaskiem i Zarząd Zieleni Miejskiej musi podjąć drugą próbę.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Dębniki