Kiermash na Kazimierzu. Zbliża się jesienna odsłona targów mody niezależnej i designu

fot. Magda Rymarz/mat. prasowe Kiermashu

W weekend, 7 i 8 października, do budynku Starej Zajezdni na krakowskim Kazimierzu zawita moda. Wszystko za sprawą Kiermashu, który tym razem połączy siły z targami vintage Kogel Mogel.

Kiedy dni stają się coraz krótsze, a wieczory nieco chłodniejsze to znak, że wielkimi krokami zbliża się jesienna odsłona Kiermashu. Tym razem impreza powraca do Starej Zajezdni na krakowskim Kazimierzu, której przestrzeń zamieni się w modowo-designerski targ, jakich wiele w najważniejszych europejskich stolicach.

Modnie, odpowiedzialnie i lokalnie

Jak zawsze, na stoiskach pojawi się sporo nietuzinkowej mody – od płaszczy, kurtek, sukienek po bieliznę, biżuterię, okulary, torby, plecaki, paski, kosmetyki naturalne, akcesoria, ubranka, gadżety i zabawki dla dzieci, ceramikę oraz niepowtarzalne dodatki do domu. Wśród wystawców będzie można znaleźć dobrze znane marki, a także sporo nowości. Jednym słowem – nadchodzi potężna dawka jesiennych inspiracji.

– Kiermash promuje zrównoważone i odpowiedzialne podejście do zakupów oraz szeroko pojętej mody i designu. Nasi wystawcy to polskie marki z lokalnych manufaktur tworzące produkty oryginalne, etyczne i wykonywane z poszanowaniem dla planety w duchu zero waste i fair trade – mówią organizatorzy Izabela Chyłek i Mateusz Kaczan.

Podczas nadchodzącej edycji Kiermash połączy siły z targami vintage Kogel Mogel. Będzie to prawdziwe święto dla fanów mody i dodatków retro.

Kiermash to nie tylko moda

Podczas jesiennych targów będzie można naładować energetyczne baterie aromatyczną kawą od „Funky Donkey Cafe”, zjeść wegańskie przysmaki od „Roślinny” oraz skosztować serników od „Czekoladowe Love”.

Październikowa edycja Kiermashu warta jest uwagi również ze względu na przestrzeń, w której się odbędzie. Budynek Starej Zajezdni tramwajowej to wyjątkowy obiekt na krakowskiej mapie zabytków. Cała hala to przykład rzadko zachowanej w mieście architektury drewnianej szkieletowej z wypełnieniem ceglanym, na froncie której znajduje się charakterystyczny zegar w stylu secesyjnym.

Hala Główna Starej Zajezdni wpisana została na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO jako pomnik historii.

To jeszcze nie wszystko. Kiermash lubi pomagać, dlatego też podczas jesiennego wydarzenia zostanie przeprowadzona zbiórka dla zwierząt na rzecz schroniska „KTOZ – Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami”.

– Aktualnie w schronisku zamieszkuje około 900 zwierzaków, co sprawia że jest jednym z największych w Polsce. Pomóżmy im razem! – zachęcają organizatorzy.

Kiermash odbędzie się 7 i 8 października w godz. 11:00–18:00. Wstęp wolny.

Portal LoveKraków.pl jest patronem medialnym wydarzenia.