Kokaina i ostre przedmioty. Pseudokibice z Dąbia zatrzymani

fot. KMP w Krakowie

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o handel narkotykami. 23-latek i jego o dwa lata starszy kompan ukrywali w jednym z mieszkań na Dąbiu spore ilości narkotyków.

3 kwietnia funkcjonariusze pojechali na miejsce, gdzie mieszkali dilerzy. W mieszkaniu zastali 23-latka. Podczas przeszukania policjanci ujawnili 4 kg marihuany, 85 gramów mefedronu i 80 gramów kokainy. To nie wszystko.

– W pokoju zajmowanym przez 23-latka policjanci natrafili na karczownik, miecz samurajski oraz kibolskie akcesoria – informuje Sebastian Gleń, rzecznik małopolskiej policji. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komendy miejskiej, gdzie złożył wyjaśnienia. Natomiast 25-latka policjanci zatrzymani nieco później, gdy wrócił do mieszkania.

– 5 kwietnia sąd przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej Kraków Śródmieście-Wschód i zdecydował o zastosowaniu wobec 23-latka i jego 25-letniego kompana środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące – mówi Sebastian Gleń.

Za posiadanie znacznych ilości narkotyków grozi kara do 10 lat więzienia, natomiast przygotowanie do wprowadzenia ich do obrotu zagrożone jest nawet 12-letnim pozbawieniem wolności.

News will be here